Praha 5 legalizovala černý pronájem

27.6.2008

Praha 5 legalizovala černý pronájemPrávo: Koaličním zastupitelům Prahy 5 hrozí trestní stíhání za možné porušení povinností při správě cizího majetku. Důvodem je až neuvěřitelný příběh zastupitelky Jitky Matouškové, která se krátce po volbách rozhodla vystoupit z klubu zelených, za něž byla zvolena, a přestoupila na stranu kritizovaného starosty Milana Jančíka (ODS). Matoušková totiž už téměř patnáct let bydlí v domě městské části v Prokopském údolí, o který se stará Společnost pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí jejího manžela Josefa Matouška. Až dosud manželé neplatili nájem.

Včera ale zastupitelé rozhodovali o tom, že společnost získá nájemní smlouvu na dalších 20 let. Ta má obsahovat i spornou pasáž, kde se hovoří o nákladech, které manželé Matouškovi do budovy vložili. Znalec Jan Beneš je ohodnotil na více než 1,4 miliónu korun, sám ale připustil, že pro tento odhad zvolil metodu, určenou pro případy, kdy neexistují takřka žádné podklady. Na základě smlouvy by měli Matouškovi tyto náklady "odbydlet". "Neměli ani projektovou dokumentaci, stavební povolení a další dokumentaci, pokud tento nehorázný materiál odsouhlasíte, zvážíme podání trestního oznámení," řekl Ondřej Gál z opozičního klubu SOS ODS.
Zastupitel Milan Macek (KSČM) označil odpuštění nájmu v hodnotě 1,4 miliónu za dar.
Zelení zase upozornili na to, že manželé v objektu bydlí 15 let de facto na černo. "V podstatě je to legalizace squattingu," dodal předseda kontrolního výboru Ondřej Velek (SZ).

Autor: Právo 27.6.2008   |   Sekce: Zastupitelé   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Poznámka jen tak na okraj Smíchováček 30.6.2008 08:45
Re: Poznámka jen tak na okraj gefa 30.6.2008 15:41

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5