V Praze 5 se rozpadl zastupitelský klub ODS

17.4.2008

V Praze 5 se rozpadl zastupitelský klub ODSPražský deník: Dlouhodobé spory vyústily v odchod části zastupitelů ODS z Jančíkova klubu
Spory v Občanské demokratické straně Prahy 5 se vyostřily. Část zastupitelů vyhlásila na dnešním zasedání zastupitelstva odchod z klubu vedeného starostou Milanem Jančíkem.„Rozhodli jsme se založit vlastní zastupitelský klub, který jsme symbolicky pojmenovali SOS ODS,“ prohlásil předseda nového klubu Ondřej Gál. Opozice ve vlastní straně Jančíkově radě vyčítá špatné a neprůhledné hospodaření s majetkem městské části.

Nově založený klub má šest členů, v klubu ODS po jejich odchodu zůstává 17 zastupitelů.

O jeho názvu se ihned na zastupitelstvu rozhořel spor. Členové Jančíkova křídla trvají na tom, že ODS je ochranná známka a nový klub proto zkratku nemůže používat.

Prohlášení zastupitelů MČ Praha 5 zvolených za ODS

My níže podepsaní zastupitelé MČ Praha 5 členové OS ODS Praha 5, konstatujeme, že vnímáme řadu rozhodnutí současné Rady MČ Praha 5, týkajících se hospodaření a nakládání s obecním majetkem a financemi,  jako velmi problematické.

Tato rozhodnutí se dle našeho názoru pohybují na hranici zákonnosti a jsou v rozporu s programem, základními principy a cíli ODS i se  základní lidskou slušností.

Proto prohlašujeme, že za této situace je pro nás nadále neakceptovatelné být členy stávajícího zastupitelského klubu ODS, který svým jednáním a bezvýhradnou nekritickou podporou současné Rady MČ Praha  5 v čele se starostou Jančíkem, ze strany většiny členů klubu, způsobuje nenahraditelné ztráty městské části a důvěry občanů Prahy 5 v ODS.

Oznamujeme tímto občanům Prahy 5, členům zastupitelstva a vedení ODS, že dne 16 4.2008 byl ustaven klub zastupitelů se symbolickým názvem S.O.S ODS.

Členy klubu jsou tito zastupitelé : Bc. Lukáš Doležal, Ondřej Gal, JUDr. Martin Fott, Mgr. Patrik Havlíček, Mgr. Heda Supova, Ing. Jiří Vitha.

Předsedou zastupitelského klubu S.O.S ODS je Ondřej Gal.

Autor: Pražský deník   |   Sekce: Zastupitelé   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5