Spory mezi politiky v páté městské části trvají

4.4.2008

Spory mezi politiky v páté městské části trvajíPrávo: Nedávné proklamace vedení radnice v páté městské části, že je třeba jednat s opozicí ve prospěch obce, se zřejmě míjejí účinkem. Zatímco starosta a jeho koaliční partneři si středeční setkání pochvalují, opozice jej hodnotí jako nesmyslné. Cílem setkání bylo podle starosty Milana Jančíka (ODS) nastavit mezi radnicí a politickými stranami prostor pro věcnou diskusi a především pro práci.

"Přítomní byli vyzváni, aby na další setkání, které bude v čase mezi zasedáními zastupitelstva, přinesli konkrétní projekty, aby byla možná věcná i ideová diskuse," uvedl v tiskové zprávě Jančík. Dále si také pochválil, že "nastavený způsob otevřené komunikace radnice se stranami napříč politickým spektrem vnímá jako pozitivní nediskriminační krok". "Zvolení zástupci veřejnosti, ať jsou z té či oné politické strany, představují pro veřejné projekty široké spektrum názorů a podnětů, což věcem může jen přispět," dodává Jančík.
Podle jeho slov se diskutovalo zejména o způsobu dialogu a možnosti spolupráce s opozičními partnery při řešení různých otázek Prahy 5.

Jednání nikam nevede

Hned včera na výsledek zareagovali jak zelení, tak i komunisté a de facto se shodli na tom, že jednání, tak jak jej starosta navrhl, "nikam nevede".
"Zastupitelé Strany zelených odmítají jednat za zavřenými dveřmi a tím se podílet na další mediální politické reklamě velké koalice ODS a ČSSD pod vedením Milana Jančíka, jehož chování a porušování zákonů tolerují jak Pavel Bém, tak i předseda ČSSD Prahy 5 pan Jiří Paroubek," řekl včera předseda klubu Zelených v Praze 5 Jan Martinec.
Také komunisté reagovali v tom smyslu, že starostovy kroky "naznačují, že se nejedná o nic víc než mediální kampaň". Podle zastupitele Milana Macka (KSČM) je zajímavá už jen pozvánka, která je určena pouze vybrané skupině zastupitelů, zatímco proklamace na internetových stránkách radnice zve k jednání všechny.
Oba zastupitelské kluby také starostovi vzkázaly, že nemá smysl jednat o konkrétních věcech do doby, než bude vedení radnice ochotno poskytovat opozici odpovědi na interpelace a informace, které si žádá.

Přehnaně vysoké náhrady

"Už v prosinci jsme v interpelaci žádali o zveřejnění přehledu částek vyplacených neuvolněným členům zastupitelstva jako náhrada výdělku ušlého v souvislosti s výkonem jejich funkce. Odpověď, že Úřad pro ochranu osobních údajů konstatuje, že není možné zveřejňovat výši mezd, odměn a platů, nám jistě poslal starosta omylem, na mzdu, odměny a platy jsme se neptali," vzkazuje Jančíkovi Macek s tím, že má opozice podezření, že si tito zastupitelé nechají vyplácet přehnaně vysoké náhrady.
Terčem kritiky je starosta i za to, že odmítá s opozicí jednat o rozprodávání majetku Prahy 5, čímž podle opozice hrozí radnici finanční problémy do budoucna.
"Koalice blokuje návrhy opozice a nechává developery bez koncepce zastavovat poslední zbytky zeleně na Praze 5, plýtvá zbývajícím obecním majetkem na populistické akce typ, Pivních slavností' či na nesmyslné pokusy získat hotel ve Špindlerově Mlýně, ačkoli chybějí domovy seniorů, sociální i startovací byty a další veřejné služby," doplnil Lukáš Budín (SZ) z bytového výboru zastupitelstva.
Opozice by podle obou stran měla mít většinu jak v kontrolním, tak i protikorupčním výboru, současně by měly mít všechny politické strany rovný přístup do radničních novin.

Autor: Právo: Jakub Mračno   |   Sekce: Zastupitelé   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

ODS? V zadnem pripade! Petra 4.4.2008 12:37
Re: ODS? V zadnem pripade! Bodo 4.4.2008 14:09
Re: Re: ODS? V zadnem pripade! Petra 8.4.2008 09:01

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5