Starosta Jančík chce dialog s opozicí, ta mu příliš nevěří

27.3.2008

Starosta Jančík chce dialog s opozicí, ta mu příliš nevěří ČTK: Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) chce vést dialog s opozicí v zastupitelstvu, k níž patří i část občanských demokratů. ČTK o tom dnes informoval mluvčí radnice Radovan Myslík. Opoziční zastupitelé se debatě sice nebrání, ale příliš mu nevěří. Podle Lukáše Budína (Strana zelených) je otázkou, zda to Jančík myslí vážně. "Je to podle mého další chiméra. Kdyby chtěl skutečně diskusi, choval by se jinak. Destruktivita je ze strany koalice," řekl ČTK Budín. Obává se toho, aby opozice nebyla v diskusi "jen tak do počtu".

 Jančík sdělil, že nabídkou k dialogu chce uklidnit napjatou situaci, která v zastupitelstvu panuje. První jednání svolal na začátek dubna, mělo by být nejméně třikrát do roka. "Snahou všech zvolených zástupců musí být činnost v konkrétní práci, nikoli jen v kritice. Od setkání kolegů zastupitelů, které připravuji v přátelském duchu, očekávám konstruktivní návrhy a pohledy do budoucnosti," uvedl Jančík.
    Podle Budína by se ale neměly nejprve řešit konkrétní věci, ale vůbec pravidla fungování radnice. Uvedl například, že vedení radnice občas nechce dávat zastupitelům vyžádané informace a schůze kontrolního výboru jsou podle něho spíše napadáním jeho předsedy ze Strany zelených členy koalice.
    Jančík byl zvolen starostou po předloňských komunálních volbách až napodruhé, když se mu podařilo sestavit koalici části ODS, ČSSD a části SNK Evropských demokratů. Oponenti Jančíkovi vyčítají některá údajně kontroverzní rozhodnutí z minulého volebního období

Autor: ČTK   |   Sekce: Zastupitelé   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

nevěřit Ivan 2.4.2008 13:01
Re: nevěřit Zastupitelka 4.4.2008 13:53

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5