Zastupitelé Prahy 5 odvolali vyšetřovaného Fořta z funkcí

21.9.2008

Zastupitelé Prahy 5 odvolali vyšetřovaného Fořta z funkcíPrávo: Zastupitelstvo městské části Praha 5 odvolalo z funkcí předsedy sociálního a člena privatizačního výboru zastupitele Věnka Fořta za ČSSD (na fotografiii zcela vpravo), kterého policie vyšetřuje kvůli incidentu z počátku srpna. Po jednání zastupitelstva, které se protáhlo do pátečních ranních hodin, o tom informoval mluvčí Prahy 5 Radovan Myslík.

Odvolání inicioval podle místopředsedy ČSSD pátého pražského obvodu a radního Michala Šestáka sociálnědemokratický klub a podpořila ho koalice na radnici. Sám Fořt se jednání nezúčastnil.
Zastupitel je vyšetřován kvůli potyčce se ženou v tramvaji, které se údajně v silné opilosti pokusil vzít batoh. Policie čin nejprve šetřila jako loupež, později ho překvalifikovala na výtržnictví. Klub ČSSD na radnici Prahy 5 ho kvůli tomu již dříve vyzval, aby se funkcí ve výborech vzdal dobrovolně, což neučinil. Proto podle Šestáka klub navrhl jeho odvolání. Fořt své chování odmítl v médiích komentovat. Radní Šesták tento týden ČTK sdělil, že Fořt obvinění popírá a tvrdí, že nikoho nenapadl ani neoloupil.
Do vyřešení případu pozastavil výkonný výbor obvodní organizace ČSSD Prahy 5 minulý týden zastupiteli také členství ve straně. Další vývoj nechtěl Šesták předjímat. "Pan Fořt zůstává zastupitelem a jeho setrvání (v této funkci) záleží na jeho zvážení," řekl dnes ČTK. Pokud by byl odsouzen, následovalo by podle stanov ČSSD automatické vyloučení ze strany, připomněl radní.
Ve středu televize Prima informovala, že Fořt koupil před dvěma roky za podezřelých okolností od Prahy 5 luxusní vilu se čtyřmi byty v Praze-Košířích.
Za dům prý zaplatil pět miliónů korun a teď ho prodává přes realitní kancelář za více než trojnásobek. Pokud by městská část vilu nabídla přes realitní kancelář, její cena by byla minimálně dvojnásobná, uvedla televize.

Autor: Právo 20.9.2008   |   Sekce: Zastupitelé   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5