Zelení na Praze 5 vyzývají své voliče k nepodpoře Škalouda volbou Witzanyho

22.10.2008

Zelení na Praze 5 vyzývají své voliče k nepodpoře Škalouda volbou WitzanyhoZelení na Praze 5 a 13 si uvědomují, že volby do senátu nejsou zdaleka u konce a cítí povinnost vyzvat občany/voliče volebního obvodu č. 21 k účasti i ve druhém kole voleb, i když v něm už nemají svoji kandidátku, za jejíž podporu v prvním kole voličům touto cestou velmi děkují. Výběrem své kandidátky Zelení ukázali, že si přejí Senát posílit o silné osobnosti. V souboji stranického matadora Miroslava Škalouda, jehož volebním manažerem je kontroverzní starosta Milan Jančík, Zelení doporučují podpořit nezávislého profesora Jiřího Witzanyho.

Lukáš Budín, člen ZMČ Praha 5 za SZ k tomu dodává: „Volbu Škalouda považujeme za jasnou podporu starosty Jančíka a jeho politické kultury, stačí se pouze podívat, v kolika případech podpořil svým hlasem zastupitel Škaloud starostu Jančíka při zasedáních ZMČ Praha 5! Z tohoto důvodu vyzýváme voliče v našem volebním obvodu, aby brali v potaz jasnou propojenost Škaloud – Jančík, jejichž úzká spolupráce a vzájemná podpora začala již za Škaloudova starostování, aby přišli k volbám a podpořili kandidáta ČSSD prof. Jiřího Witzany, který je pro nás jako nestraník a odborník rozhodně lepší alternativou pro druhé kolo. Občané/voliči by totiž neměli zůstávat pasivní, ale naopak si aktivně vybírat své zástupce.“

 

RNDr. Jan Martinec – předseda Zastupitelského klubu Zelených ZMČ Praha 5, člen ZO SZ Praha 5  jan.martinec@zeleni.cz

Mgr. Lukáš Budín  - zastupitel ZMČ Praha 5 a  člen ZO SZ Praha 5 lukas.budin@zeleni.cz 

RNDr.MarcelaPlesniková – zastupitelka ZMČPraha13,předsedkyně ZO SZ Praha13  marcela.plesnikova@zeleni.cz

Ing.ZuzanaDrhová -zastupitelka ZHMP,členka ZO SZ Praha 13, členka předsednictva SZ  zuzana.drhova@zeleni.cz

http://praha5.zeleni.cz/1080/rubrika/zpravodaj-zelena5/

ZELENÉNOVINY PRAHY13

http://praha13.zeleni.cz/252/rubrika/praha-13/

Právo  23.10.2008:  Překvapivý vývoj situace před druhým kolem senátních voleb zaznamenává obvod číslo 21, do kterého spadá Praha 5 a Praha 13. Místní zelení totiž striktně odmítli doporučení předsedy strany Martina Bursíka, aby neúspěšní kandidáti do Senátu ve druhém kole podpořili ODS.
Jejím kandidátem je zde dosavadní senátor Miroslav Škaloud, jehož volebním manažerem je podle opozice kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS).
"Volbu Škalouda považujeme za jasnou podporu starosty Jančíka a jeho politické kultury. Stačí se pouze podívat, v kolika případech podpořil svým hlasem zastupitel Škaloud starostu Jančíka při zasedáních zastupitelstva," řekl ve svém prohlášení volební manažer kandidátky SZ, profesorky Heleny Illnerové, Lukáš Budín.
Illnerovou podle jejích slov s někdejším rektorem ČVUT a Škaloudovým protikandidátem profesorem Jiřím Witzanym (za ČSSD) pojí dlouholeté přátelství.
"Naše kandidátka nechtěla otevřeně deklarovat podporu, aby se nedostala do politických tlaků. Jako místní organizace zelených jsme se proto rozhodli, že se vymezíme proti kandidatuře Škalouda," vysvětlil Budín s tím, že zelení poskytli Witzanymu i své předplacené reklamní plochy.
Kandidát ČSSD v Praze 5 překvapivě získal, byť také neoficiálně, i podporu lidovců, kteří jsou ve vládní koalici. Jak Právu potvrdil předseda pražské KDUČSL a místopředseda strany Marián Hošek, i v tomto případě jde hlavně o odpor místní organizace vůči Škaloudovi, hlavně o jeho spojitost s Milanem Jančíkem.
 

 

Zpravodaj ZELENÁPĚTKA

Autor: Strana Zelených Praha 5   |   Sekce: Volby do senátu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5