Vzpomínky na Paříž

12.1.2009

Vzpomínky na Paříž„Nová tvář pro Zborovskou ulici, Zborovská – nová Pařížská?, Přispějte na stromy do ulic“ hlásala radnice Prahy 5 v titulcích v Pražské pětce krátce před komunálními volbami. Rozhodla se realizovat bohulibý projekt „Strom do každé ulice“ a právě zmíněná dopravní tepna se měla proměnit do konce roku 2006. Od té doby uběhly dva roky a ulice Zborovská se Pařížské stále nepodobá. Radnici Prahy 5 se totiž nepodařilo včas sehnat všechna potřebná povolení. Část Zborovské leží v oblasti Pražské památkové rezervace, a proto chybělo důležité razítko památkářů. Není to ovšem jejich vina. Přestože příprava projektu trvala od začátku roku 2006, o jejich stanovisko jaksi zapomněla radnice požádat. To si už stačili na radnici zajistit, ale mezitím začalo vegetační období, které bránilo, jak tvrdili představitelé radnice, plánovaným úpravám komunikace.

V červnu roku 2007 prohlašoval tehdejší mluvčí radnice Jan Šlajs, že realizace proběhne do konce roku. Ještě na podzim téhož roku starosta Jančík  o úpravách Zborovské už hovoří v přítomném čase:  "Přes úředního šimla, administrativní kroky a mnohá jednání s památkáři se v těchto dnech začíná měnit ulice Zborovská," optimisticky prohlašoval Jančík v úvodníku předloňské listopadové Pražské pětky.
 
Od té doby uběhl celý rok a auta Zborovskou ulicí stále proudí ve dvou pruzích. Jako důvod uvádí Jančík opět administrativní komplikace: "Zpoždění akce vzniklo kvůli dodatečným požadavkům magistrátu i památkářů." Magistrát se dodatečným požadavkům zabýval celý rok, alespoň to tvrdí současný mluvčí radnice Prahy 5 Radovan Myslík. „V současné době žádost stále čeká na definitivní potvrzení a schválení ze strany magistrátu. Pak budeme moci konečně zahájit práce,“ uvedl v prosinci Myslík. Přesný termín zahájení ale ještě nezná, ale prý se ho veřejnost snad brzy dozví.

Není to poprvé, co představitelé radnice šijí podobné projekty „horkou jehlou“. Před volbami je přece potřeba obyvatele nadchnout pro záměry osvícených radních… Možná se opravdu jednalo o úřednický šlendrián, ale přesto, že je momentálně na tahu magistrát, představitelé radnice by se měli veřejnosti omluvit. Za to, že občany Prahy 5 svými výroky a informacemi několikrát klamali. 
 

Autor: Kubikus   |   Sekce: Doprava   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5