Jančíkova firma jde do konkurzu

26.3.2008

Jančíkova firma jde do konkurzuSama sebe do konkurzu poslala společnost AndreaCe, v níž má většinový podíl starosta Prahy 5 Milan Jančík. Menšinovým podílníkem je předsedkyně finančního výboru Prahy 5 Andrea Češková. Sám Jančík je zároveň největším věřitelem s pohledávkou téměř 2,8 miliónu korun.

Dalším veřitelem, který uplatňuje pohledávku 83 428Kč je firma Karel DVOŘÁK -Holečkova, spol. s r.o. Jiní věřitelé se s pohledávkou do konkurzního řízení nepřihlásili. Jednatel Karel Dvořák  je zároveň vlastníkem akciové společnosti Vrchlického invest, které radnice v loňském roce výhodně prodala pozemek v pražských Košířích. Více ZDE.

Dalšími věřiteli firmy jsou  Telefónica O2 Czech Republic a eBanka, kterým AndreaCe dluží částky zhruba od 1000 do 2700 korun.

Ani jeden ze věřitelů se na schůzi konkurzních věřitelů do budovy Městského soudu Slezská 9 nedostavil . Pouze Jančík se nechal jakožto úpadce zastupovat Janem Hlaváčkem, jeho oddaným zastupitelem za Prahu 5. Z tohoto důvodu byla další schůze věřitelů odložena.

Společnost AndreaCe měla dle informací redakce v Ostravě provozovat módní salón TUZZI & DUO.  Majitelům po něm zůstali jenom dluhy.  Firma se dostala kvůli špatnému hospodaření do platební neschopnosti a předluženosti. Navzdory tomu prý závazky hradila díky půjčkám společníků.
Za pozornost dáte stojí informace, že ani jeden z podílníků společnosti AndreaCe neuhradil za 5 let jejího fungování polovinu základní kapitálu  v celkové výši 100 tis Kč. Stalo se tak až na základě výzvy konkurzní správkyně minulý týden.

"Lidé, kteří řídí firmu tak, že se dostává do konkurzu, by neměli být ve veřejných funkcích, z nichž jsou odpovědni za hospodaření s veřejnými prostředky," řekl ČTK zastupitel Ondřej Gál (ODS). Jančík sdělil, že informací o konkurzu zveřejnil s cílem "vyhnout se jakýmkoli spekulacím a případným překroucením skutečnosti". Zdůraznil, že jeho veřejného působení se věc netýká.

Jakým způsobem starosta Jančík informaci o konkurzu zveřejnil, zůstává záhadou. Konkurz byl vyhlášen již v prosinci loňského roku. Ale veřejnost měla možnost se o něm mohla dozvědět teprve před měsícem díky úření desce Městského soudu.

Autor: Kubikus   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5