Jančík: Dohoda, že nebudu kandidovat, neplatí

17.12.2009

Jančík: Dohoda, že nebudu kandidovat, neplatíPrávo: Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) považuje za mrtvou dohodu z roku 2006, ve které se zavázal, že výměnou za post na tehdejší kandidátce nebude v příštích komunálních volbách v Praze 5 kandidovat. Řekl to na včerejší tiskové konferenci.

Primátor Pavel Bém ale považuje dohodu za platnou. Je tedy možné, že Jančíkovo jméno bude ve volbách v příštím roce opět figurovat na kandidátce ODS. Tvrdí ale, že určitě nebude lídrem. "Dohodu považuji za mrtvou už z toho důvodu, že její signatáři už nejsou členy ODS. Splnila svůj účel, když se díky ní podařilo vyřešit krizi," uvedl Jančík. Podle něj dohoda nenaplnila ani některé sliby o rozdělení funkcí.
V radě Prahy 5 měl totiž například usednout zastupitel Ondřej Gál, který ale po volbách přešel do opozice. Jančík také řekl, že neví, jak se do dokumentu dostala ona věta o tom, že nebude kandidovat.
Primátor Bém, který dohodu inicioval, ČTK sdělil: "Komunální volby jsou za rok. V tuto chvíli nemám důvod nic komentovat. Podepsané dohody pro mne platí. Sám je vždy držím."
Na to, že Jančík zřejmě dohodu nedodrží, upozornili už někteří Jančíkovi kritici. Například strana Věci veřejné, která letos v Praze 5 sepsala petici za Jančíkovo odvolání, se domnívá, že by starosta mohl usilovat i o post na radnici hlavního města.
Jančík ale tvrdí, že hledá svého nástupce. "Mám dva nebo tři tipy," řekl včera novinářům. Kdo by to mohl být, ale nechtěl říci. Pokud už by Jančík po příštích komunálních volbách nebyl v placené funkci na radnici, vrátil by se prý k podnikání.
Dohoda, že Jančík nebude znovu usilovat o místo na smíchovské radnici, vznikla před komunálními volbami v roce 2006.
 

Autor: Právo: 17.12.2009   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

No to se máme na co těšit Bobr 19.12.2009 13:29
Re: No to se máme na co těšit Kája 21.12.2009 10:49
Re: Re: No to se máme na co těšit BuBu 21.12.2009 11:48

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5