Starosta Jančík se pustil do vedení plzeňských práv

5.12.2009

Starosta Jančík se pustil do vedení plzeňských právNovinky.cz: Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS), jehož studia na plzeňských právech provázejí spekulace, zaútočil na nové vedení této fakulty. V otevřeném dopise rozeslaném novinářům píše, že proděkan fakulty Petr Bezouška údajně 3. a 4. prosince obcházel pedagogy, kteří měli Jančíka při jeho plzeňských studiích zkoušet ve snaze o zpochybnění pravosti jejich podpisů v starostově indexu.
Pokračování článku: http://www.novinky.cz/domaci/186176-starosta-jancik-se-pustil-do-vedeni-plzenskych-prav.html

Prohlášení starosty Jančíka:

Vážené dámy, vážení pánové,


informace, které v tuto dobu kolují o současných poměrech na
fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni mne nutí je komentovat a veřejně na údajně nové praktiky poukázat. Lide blízcí novému vedení mi sdělili, že údajně nový proděkan JUDr. Petr Bezouška, Ph.D. obcházel 3. 12. 2009 a 4. 12. 2009 pedagogy, kteří mne zkoušeli, ve snaze o zpochybnění pravosti jejich podpisů v mém indexu.  Je-li tento postup ze strany pana proděkana skutečně konaný, rázně se proti němu ohrazuji a povazuji jej nejen za amorální, ale také za hrubé porušeni profesionality. V případě, že by kterýkoliv můj zkoušející takto zpochybnil pravost svého podpisu, jsem okamžitě připraven poskytnout součinnost znalci v daném oboru, který toto nepravdivé tvrzení vyvrátí.

 

Některým vyučujícím je za strany vedení fakulty naznačováno, že by si výše uvedeným postupem mohli udržet akademické funkce, které jim jinak nové vedení nemůže zaručit. Spolu s dalšími událostmi poslední doby (za jiné lze zmínit záhadné zmizení údajů o novém děkanovi JUDr. Jiřím Pospíšilovi a jeho kvalifikačních pracích z univerzitní databáze STAG, nepravdivá prohlášení nového proděkana Prof. JUDr. Karla Eliáše CSc. o mazání bodů přijatých studentů, když všichni přijatí studenti po celou dobu mají v celouniverzitní databázi evidované body, zmizení materiálů o studentech přijatých s nula body, jako Barbora Baxová a obě děti JUDr. Jana Kociny, když skartace se měly týkat jen materiálů studentů, kteří přijati nebyli), na mě tyto informace nepůsobí příliš transparentním a objektivním dojmem.

 

Z tohoto důvodu vyzývám nového děkana JUDr. Jiřího Pospíšila k učinění patřičných kroků vedoucích k zamezení výše popsaného jednání. Zároveň bych požádal, z důvodu prokázání objektivity nového vedení, aby stejně jako já, předložil veřejnosti a médiím k nahlédnutí v co nejkratší době svou diplomovou a rigorózní práci.


Veškerá aktivita ze strany vedení
fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni je zjevně motivována snahou stůj co stůj poškodit vybrané absolventy právnické fakulty, zejména z řad Občanské demokratické strany. Na tuto skutečnost jsem nucen veřejně poukázat a vyzvat všechny, aby se zdrželi jakýchkoli komentářů. Připomínám, že sám rektor hovořil o možných reálných výsledcích přezkumu v horizontu měsíců, nejdříve však mezi lednem a únorem 2010.


Protože se mi nedostalo ze strany rektora Doc. Ing. Josefa Průši CSc. řádné odpovědi, znovu jsem jej tento týden vyzval dopisem, ve kterém žádám písemnou odpověď na tyto konkrétní dotazy:

 

  1. Měl jste v souvislosti se zpochybněním etiky studia a jeho korektnosti na mysli rovněž mé studium, a pokud ano, jakým konkrétním způsobem bylo mé studium neetické či nekorektní?

 

  1. Prosím o vysvětlení, proč v souvislosti s mým studiem hovoříte o možnosti odebrání vysokoškolského titulu a zda máte jakékoliv informace o tom, že by mé studium nemělo být řádné. Prosím rovněž o vysvětlení, zda máte nějaké konkrétní informace o tom, že bych měl získávat zápočty a zkoušky jinak než od příslušných učitelů na katedrách.

 

  1. V případě, že mé studium za nekorektní a neetické nepovažujete nebo jste ho jako takové v citovaných článcích neoznačil, nebo v případě, že jste v souvislosti s mým studiem nehovořil o možnosti odebrání vysokoškolského titulu, prosím o sdělení v tomto smyslu.

 

 

 

 

 

S úctou

 

JUDr. Milan Jančík MBA

 

Autor: Novinky.cz   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Drzost Kája 9.12.2009 10:22
Re: Drzost Petra 11.12.2009 19:08
Začátek konce mafiánů ? BuBu 5.12.2009 23:14
Re: Začátek konce mafiánů ? Bulis 3.1.2010 17:28

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5