Ženské domovy za titul JUDr. – souvislosti jen náhodné?

5.10.2009

Ženské domovy za titul JUDr. – souvislosti jen náhodné?Tisková zpráva Strany Zelených: Klub SZ sleduje situaci kolem právnické fakulty ZČU v Plzni, na které mimo jiných studoval i starosta Městské části Praha 5 Milan Jančík. Klub SZ si v této souvislosti klade otázku, zda studium Milana Jančíka na Právnické fakultě v Plzni nesouvisí s nevýhodným pronájmem pro Prahu 5 a pochybným plánovaným prodejem zbývající části Ženských domovů firmě Čermák a. s.

V létě 2006 totiž plánovala Rada MČ Praha 5 v čele se starostou Milanem Jančíkem prodej Ženských domovů v Radlické 3. Šlo o obchod za 173 898 680 Kč. Z prodeje nakonec, vzhledem ke kritice ze strany opozice, sešlo. Rada MČ poté bez výběrového řízení prodloužila tehdejšímu nájemci firmě Čermák a.s. nájemní smlouvu. Zakladatelem a předsedou představenstva této společnosti je shodou okolností JUDr. Přemysl Raban, docent Právnické fakulty ZČU v Plzni. Starosta Milan Jančík a bývalý radní Martin Stránský navíc figurují od roku 2002 v dozorčí radě Rabanovy společnosti!

Zastupitel Lukáš Budín (SZ) k tomu dodává:“Vystudovat při funkci starosty a vedení sedmi firem v denním studiu vysokou školu za 4 roky považuji za nemožné. Propojení firmy docenta Rabana a aktivity starosty Milana Jančíka v záležitosti pronájmu Ženských domovů by toto zázračně rychlé a úspěšné studium mohlo vysvětlovat.“

Klub SZ považuje celou kauzu kolem pronájmu a plánovaného prodeje Ženských domovů za klientelistický a účast starosty Prahy 5 v dozorčí radě Čermák a.s. vnímá jako naprostý výsměch všem zavedeným pravidlům fungování samosprávy. Proto navrhuje protikorupčnímu výboru MHMP posoudit možný střet funkcí starosty s funkcí člena dozorčí rady

Další Informace:

Mgr. Lukáš Budín  - lukas.budin@zeleni.cz

www.justice.cz   (IČ firmy Čermák a.s. - 471 15 815)

http://www.praha5.cz/urad/c/206100
 

 

Tisková zpráva radnice Prahy 5: Kontroverzní starosta Prahy 5 splnil slovo – jeho diplomová práce je k dispozici

Reakce starosty Milana Jančíka na další dezinformace v tisku.

Starosta MČ Praha 5 Milan Jančík splnil svůj veřejný slib a doručil na úřad svou diplomovou práci, tak jak řekl ve středu novinářům na tiskové konferenci. Tam také seznámil novináře se svou rigorózní prací, indexem ze Západočeské university v Plzni a dále se svou prací pro získání titulu MBA. Reagoval tak na řadu článků, kde se ve spojení se Západočeskou univerzitou v Plzni objevuje jeho jméno. Všechny zmíněné dokumenty jsou novinářům k dispozici u tiskového mluvčího MČ Praha 5.
 
„Chtěl bych v první řadě poděkovat mé manželce Lence Jančíkové, že ve svém volném čase dojela na chalupu a přivezla mou diplomovou práci. Reagoval jsem okamžitě a ukázal novinářům veškeré doklady o mém studiu. Je však vidět, že stále platí, že kdo chce psa bít, najde si hůl. Nevidím jediný důvod, proč bych nemohl mít svou diplomovou práci na chalupě,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. „Rád bych také vyzval kolegu Lukáše Budína a další opoziční zastupitele, aby se zdrželi komentářů o mém studiu. Televize Prima, pořad Reportéři České televize i někteří novináři při honbě za senzací neváhají točit a psát nevyvážené a tendenční reportáže a články, aniž by si ověřili získané informace, které nemusí ve všech případech být pravdivé,“ dodává starosta.

Kontroverzní starosta také zve občany, novináře i členy politických stran ze ZMČ Praha 5, kteří touží vidět doklady o jeho studiu, aby se přišli podívat v pondělí 5. 10. 2009 od 14.00 do 17.00 h do mobilní kanceláře MČ Praha 5 na Pěší zónu Anděl, kde budou ostatky jeho prací vystaveny.
 

Autor: Strana Zelených   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Podvody v Plzni Kája 9.10.2009 09:16
Re: Podvody v Plzni Datel 9.10.2009 12:31

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5