Jiří Paroubek a zaslíbená Praha 5

5.6.2009

Jiří Paroubek a zaslíbená Praha 5Kdy se konečně lidé dozvědí, že je pan předseda ČSSD, který tvrdí, že je nejsilnějším opozičním lídrem proti ODS, velice silně spojen s ODS na Praze 5? Jsem zastupitelkou bez politické příslušnosti na Praze 5 a již nějakou dobu zjišťuji, že hodně lidí, a to i těch v ČSSD vůbec nevědí, že je Jiří Paroubek také předseda obvodní ČSSD na Praze 5 a je jasné, že se tam chce udržet zuby- nechty, když se nechal na Praze 5 opět zvolit předsedou v listopadu 2008.

Co ta Praha 5 má tak lákavého, že se jí tak drží? Na únorovém zasedání zastupitelstva, kde nám byl předložen Rozpočet pro rok 2009 jsme si vyslechli,  že Praha 5 je stále bohatá čtvrť.
Nedavno jsem četla v jednom deníku, že Jiří Paroubek se za svého působení v ČSSD posouval od 90-tých let z prava a nyní skončil jako LEVICOVÝ POPULISTA - pak by si asi občané Prahy 5 měli klást otázku, co tedy chtěl Jiří Paroubek získat, když hned po komunálních volbách plně podpořil se svou místní ČSSD jejich koalici s nepolulárním M.Jančíkem  z ODS, a zvolili ho starostou, i přesto, že ho všeobecně voliči Prahy 5  nechtěli, a to i voliči ODS, což potvrdily výsledky ODS kandidátky, kde M.Jančík zkončil v preferencích na 42 místě ze 43 kandidátů.

Asi si Jiří Paroubek vzal za vzor tu slavnou „Opoziční smlouvu“  mezi ODS a ČSSD  a na Praze 5 ji vzkřísil a aplikoval jako přímou účast ČSSD na vedení radnice spolu s M.Jančíkem!
Je tedy Jiří Paroubek skutečně „oranžový“ nebo když se mu to hodí, či se mu něco zajímavého přihodí  tak „zmodrá“ ?
Jiří Paroubek se často ohání slogany o solidaritě a solidárnosti, a takhle asi bere i v Praze 5 solidaritu ČSSD se starostou Jančíkem.

Stačí si připomenout, čím ČSSD na Praze 5 lákala občany před komunálními volbami v říjnu 2006 – v jejich volebním plátku nazvaném NOVÝ  HORIZONT, kde tučným písmem hlásají  ZMĚŇTE VEDENÍ RADNICE PRAHY 5 – no a změnu ČSSD pojmuli tak, že si s tímhle stejným vedením ze solidarity podali ruce, rozdělili křesla a bylo vystaráno.
A přímo na titulní stránce ohromný oranžový titulek:  VELKÝ KŠEFT S POLIKLINIKOU KARTOUZSKÁ ? – tato poliklinika přímo v lukrativním  centru Smíchova byla již mnoho let poměrně dobře fungujícím zdravotním zařízením umístěným na vice než 14 tisících m2 pozemků v památkově chráněném území.

Těsně před komunálními volbami v říjnu 2006 vedení radnice celou polikliniku pronajalo, a jak se v tom článku ČSSD píše se jedná o skrytou privatizaci, kdy toto zdravotní zařízení je skoro zadarmo na 15 let převedeno na soukromou firmu Medifin s.r.o. , a dále se tam píše, že je jasné, že bude pozemek prodán firmě Medifin za symbolickou cenu, a pak tu hned uvádějí, že  když voliči zvolí na radnici zástupce ČSSD, že se postarají o změnu, aby zdravotní zařízení a občané nebyli poškozeni.
A co udělala ČSSD poté, co vládne na radnici v koalici se starostou Jančíkem?  Hned na začátku března 2007, tedy 4 měsíce po volbách si zástupci Paroubkovy ČSSD odhlasovali spolu s koaličními partnery ODS a SNK ED prodej části pozemků polikliniky Kartouzká právě té soukromé firmě, o které psali, že má polikliniku pronajmutou skoro zadarmo a tak jedním tahem schválili prodej cca 3.000 m2 na sebe nenavazujících pozemků (Pozn. tedy z těch celkových 14.000 m2 se prodalo firmě Medifin s.r.o.  několik  částí, které na sebe vůbec nenavazují a při schvalování prodeje nám nikdo z vedení radnice nechtěl říci kolik metrů čtverečních je každá část a ani v dokumentaci, kterou nám předložili ke schválení to nebylo uvedeno, prostě jen tam uveřejnili, že se jedná o cca 3.000m2!)  za méně než 5 a půl tisíce korun za m2, a to poliklinika leží v těsném sousedství obchodního centra Nový Smíchov, kde jsou ceny  pozemků kolem 28 tisíc korun za m2. Podle znaleckého posudku vypracovaného  na ocenění celého areálu 14.204 m2 s datem 31.1.2007, a který nám koalice předložila je to celé oceněno na 77milionů 420 tisíc korun ( Tedy 5.451 Kč/m2 a touto částkou pak znásobili 3.000m2 a to si odsouhlasili).  Takže tímto prodejem jen několika částí znehodnotili a zablokovali zbylých 11.204 m2 pozemků. Dalo by se říci, že to co ČSSD prorokovala ve svém  volebním plátku, že se pozemky prodají za symbolickou cenu  její zástupci bez jediné námitky podpořili. S jakou cenou se tedy spokojil předseda ČSSD na Praze 5 Jiří Paroubek, když jeho spolustraníci  sedící ve vládnoucí koalici na radnici Prahy 5 souhlasili s tím, co sami nazvali ,,Velký kšeft“ ? A občané Prahy 5  ti je vůbec nezajímají.

Eva Hochheimerová,MA,FCCA, nezařazená zastupitelka MČ Praha 5
 

Příloha: cssd - říjen 2006 - Kartouzská 

Autor: Eva Hochheimerová   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Jediná šance Pražan odjinud 6.6.2009 20:56
Re: Jediná šance Bobřík 7.6.2009 13:42
Re: Re: Jediná šance Pražan odjinud 8.6.2009 00:47
Re: Re: Re: Jediná šance Bobřík 8.6.2009 07:11
Ušlechtilé vztahy JoJo 5.6.2009 17:22
Re: Ušlechtilé vztahy Datel 6.6.2009 21:51

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5