Glosa: Jako vejce vejci

28.5.2009

Glosa:  Jako vejce vejciPraha 5 se opět proslavila. O vajíčkové vřavě u Anděla se bude hovořit ještě dlouho. Předmětu debat ale uniká, jedná podstatná souvislost.
Kdo z účastníků kanonády tušil, že hlavní terč Jiří Paroubek je v Praze 5 zároveň předsedou obvodního výboru ČSSD a že na místní radnici už dva a půl roku vládne s jeho vědomím velká koalice ODS a ČSSD?

Na celostátní úrovni po sobě její představitelé a příznivci dští oheň, vejce a síru, ale málokdo už ví, že jsou to právě zastupitelé za ČSSD, kteří v Praze 5 drží u vesla celostátně vyhlášeného starostu Milana Jančíka. A společných zájmů nemají zřejmě málo, když spolu uzavírají tajné dodatky koaliční smlouvy, jejichž znění nesmějí znát ani řadoví členové strany.  

Celostátní volby v roce 2006 značně ovlivnily rozhodování voličů také v následujících komunálních volbách. Pod heslem "zabraňte Paroubkovi nástupu k moci" dalo v Praze 5 nemálo voličů hlas ODS, aniž by si uvědomovali, že Jančík a Paroubek zde nakonec povládnou společně. Když Paroubek obvinil ODS z rozněcování vajíčkových násilností, jistě tím nemyslel místní jednotku, kterou Jančík čerstvě šéfuje.

Kdo z vrhačů ví, co je zač kandidátka ODS  č.9 do Evropského parlamentu Andrea Češková, která na billboardu, stojícím vedle hlavního podia, předem děkuje za preferenční hlas? Jakožto místní zastupitelka a předsedkyně finančního výboru Prahy 5 Jančíka bezvýhradně podporuje. Společně s ním dokonce vlastnila firmu AndreaCE, která loni zbankrotovala. O to je paradoxnější její předvolební heslo o nezadlužené budoucnosti. Slogan, že miluju Andreu, se navíc prolíná s reklamou na lodičky, které teď Jančík prodává místo oblečků. 

Kdyby někteří Paroubkovi odpůrci znali uvedená fakta, možná by svoje projektily zaměřili i jiným směrem, než na oranžové podium. Naopak by také některé Paroubkovi příznivce popadla chuť vydat se pro plata vajec do nedaleké prodejny Albert. Pokud se snad mezi aktivními vrhači nacházel nějaký místní obdivovatel praktik starosty Jančíka, zasloužil by si, aby na jeho obličeji přistál přinejmenším pukavec. Za pokrytectví.

Autor: Kubikus   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Praha volí Andreu!!! BuBu 30.5.2009 15:49
Re: Praha NEvolí Andreu!!! Datel 31.5.2009 06:42
Re: Re: Praha NEvolí Andreu!!! Bobřík 1.6.2009 10:29
a vrána k vráně sedá..... Datel 28.5.2009 19:35

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5