Paroubek zřejmě opustí funkci v Praze 5

6.5.2009

Paroubek zřejmě opustí funkci v Praze 5 Právo: Předseda ČSSD by tak elegantně vybruslil z podpory starosty Milana Jančíka (ODS) ze strany sociální demokracie.
Kontroverzního starostu Prahy 5 Milana Jančíka drží u moci už pouze koaliční zastupitelé za ČSSD. Přestože je Jančík a jeho frakce ODS dlouhodobě terčem kritiky nejen ze strany opozice, ale i u řady místních občanů, soc. dem. se k odstoupení z koalice nemá. Názory uvnitř obvodní organizace strany ale rozhodně nejsou jednoznačné, což se potvrdilo i na nedávném jednání obvodního výboru soc. dem. Prahy 5, kde se právě osud budoucí spolupráce ČSSD s Jančíkem probíral.

"V podstatě jsme se na ničem neusnesli, jen z toho jasně vyplynulo, že o vývoji na radnici Prahy 5 rozhodne vlastní klub zastupitelů ČSSD," řekl Právu jeden z členů výboru, místostarosta páté městské části Jan Smetana. Vzhledem k názorovému rozložení klubu zastupitelů to ale znamená jen další chození okolo horké kaše, část sociálních demokratů v obvodu je totiž přesvědčena, že by měla ČSSD koalici opustit, a to možná už v průběhu volebního období, další skupina zastupitelů naopak tvrdí, že není důvod, a chce s Jančíkem dál spolupracovat. Síly jsou přitom zhruba vyrovnané.
Zajímavý je v této otázce i postoj předsedy nejsilnější opoziční strany v ČR Jiřího Paroubka, který v Praze 5 předsedá i obvodní organizaci ČSSD. Uvnitř strany se podle informací Práva spekuluje dokonce i o tom, že by na předvolební obvodní konferenci mohl Paroubek na tento post rezignovat. "Určitě je to možné, vzhledem k situaci si tím ale zřejmě už moc nepomůže. Jako předseda obvodu bude zřejmě s podporou Jančíkovy koalice spojován i po rezignaci," řekl na dotaz Práva zdroj z ČSSD Prahy 5. Možnost Paroubkovy rezignace vidí jako reálnou i členové krajské ČSSD Praha.
Přestože se i uvnitř místní stranické organizace hovoří o tom, že je jeho názor klíčový pro konečné rozhodnutí, sám Paroubek se tématu koalice v Praze 5 striktně vyhýbá. "Ze zasedání výboru pan předseda odešel asi po deseti minutách, této diskuse se vůbec nezúčastnil," potvrdil Právu jeden z účastníků jednání.
Paroubek ostatně téma zdatně obchází i ve svých rozhovorech, při nedávném odpovídání na dotazy čtenářů na jednom zpravodajském internetovém serveru nezodpověděl ani jeden z asi desítky dotazů, které se týkaly Prahy 5.
"Je to zvláštní, mám z toho pocit, že se předseda sociální demokracie této oblasti záměrně vyhýbá. Přitom se nemůže vymluvit na to, že by to byly nekorektní dotazy nebo nějaké vulgarity, jak se v těchto případech někdy stává," komentoval v internetové diskusi Paroubkovo vystoupení jeden z tazatelů.
Předseda ČSSD si dal na čas i s reakcí na dotazy Práva, jejichž cílem bylo objasnění budoucího vývoje v Praze 5. Otázky nakonec nezodpověděl ani po urgencích, na tiskové konferenci k jinému tématu se pak vyjádřil jen stručně. "Není to pravda," řekl předseda ČSSD a obratem se věnoval jiným otázkám.
Podobnou zkušenost mají s Paroubkem i zástupci jiných politických stran. Věci veřejné jej k řešení vyzvaly už druhým otevřeným dopisem, odpověď stejně jako SNK ED nedostaly.
 

Autor: Právo 6.5.209   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Paroubek nemůže všechny staré týpky stále porá... Václav 20.5.2009 20:03
Už pochopili? BuBu 6.5.2009 22:27
Re: Už pochopili? Anonym 7.5.2009 15:26
Re: Re: Už pochopili? Boruvka 7.5.2009 16:27
Re: Re: Už pochopili? BuBu 7.5.2009 20:32
Propojení Paroubka,Jančíka,Béma..... Boruvka 10.5.2009 11:11
Re: Propojení Paroubka,Jančíka,Béma..... BuBu 10.5.2009 12:12
Re: Re: Propojení Paroubka,Jančíka,... Boruvka 10.5.2009 13:09

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5