Jančíkovo spodní prádlo

9.3.2009

Jančíkovo spodní prádlo  Svědectví "bývalé" zaměstankyně Jančíkovy firmy.

Na radu několika lidí, jsem se rozhodla, že se pokusím poukázat na hrubé chování a jednání ze strany starosty Prahy 5 Milana Jančíka. V obchodě se spodním prádlem a sportovním oblečením Jančík & syn, jehož majitelem je pan Jančík, jsem byla zaměstnána skoro rok a půl jako asistentka prodeje. Obchod se nacházel v Liberci v Budyšínské ulici. Po této době se rozhodl, že obchod zruší, jelikož mu nevynáší tolik kolik si představoval. V současné době provozuje několik dalších obchodů po celé republice. 25. listopadu jsem obdržela dohodu o skončení pracovního poměru a byla informována o tom, že obchod se k 31. lednu ruší.

Dohodu jsem p. Jančíkovi jako ostatní tři jeho zaměstnankyně nepodepsala a svůj nesouhlas jsem mu zaslala neprodleně nazpět. Ten se mi ale jako nepřevzaný vrátil zpět. Zkusila jsem se s ním spojit telefonicky a když se mi to podařilo, vyslechla jsem si dost zajímavých věcí.

Informovala jsem ho o tom, že při rušení provozovny má zaměstnanec nárok na odstupné ve výši minimálně trojnásobku průměrného měsíčního výdělku, a že jako vystudovaný doktor práv by to měl vědět! Na konec jsem se dozvěděla, že jsem nemravná, když ho po něm požaduji a začal se ohánět tím, že obchod dotoval ze svého a že jsem po celou dobu pobírala korektní plat (korektní plat je u p. Jančíka 10.000,- hrubého, jen pro informaci). Nehledě na to, že výplata přišla za těch několik měsíců včas pouze asi třikrát, jelikož má pan starosta kolem sebe asi pár tak schopných lidí, jako je on sám.

P. Jančík se mnou přestal komunikovat a dělá mrtvého brouka! Prodejna se k poslednímu lednu zrušila a já zůstala bez výpovědi, bez odstupného a bez dalších pro mě potřebných listin. Byla jsem se radit na pracovně právním oddělení, svůj problém jsem napsala na Oblastní inspektorát práce v Ústí a na Úřad práce, ale bohužel ani jedna instituce se k ničemu nemá. Jediné co mohu udělat, je napsat neanonymní podnět k provedení kontroly u zaměstnavatele.

Takže jsem dospěla k názoru, že jinou než soudní cestou nelze! Zůstala jsem bez prostředků, jelikož ani na Úřadu práce nemohu být zaregistována. Přišla jsem o práci v té nejhorší době a není lehké ji teď na rychlo sehnat, takže mi tím pádem p. Jančík působí značnou škodu. K 15. únoru mělo být podepsané daňové prohlášní na rok 2009 ani to jsem neobdržela k podpisu. Takže je vidět, že pro p. Jančíka již neexistuji i když jsem stále zaměstnanec jeho firmy. Po uplynutí měsíce další tři zaměstnankyně, které na tom byly stejně jako já změkly a dohodu mu podepsaly. Škoda, k tomu nemám, co dodat. Já to v úmyslu každopádně nemám a chci udělat všechno pro to, abych v tomto sporu zvítězila.


Michaela Kořízková, Liberec

Zrušená adresa provozovny:
Jančík & syn, s.r.o.

Adresa:
Budyšínská 1400, 460 01  Liberec I-Staré Město
(Interspar)

http://www.jancik-syn.cz/provozovna-liberec/

Autor: Michaela Kořízková   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Opravdu Dick 22.3.2009 15:46
Re: Opravdu Petra K. 23.3.2009 08:58
Re: Opravdu misa.korizkova 23.3.2009 13:05
Drzim palec! Petra K. 11.3.2009 13:51
Re: Drzim palec! misa.korizkova 16.3.2009 09:15
Re: Re: Drzim palec! Petra K. 17.3.2009 12:49
Re: Re: Re: Drzim palec! misa.korizkova 18.3.2009 19:29
Re: Re: Re: Re: Drzim palec! Petra K. 19.3.2009 12:32

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5