ODS v Praze 5 zřejmě opustí skupina politiků

6.3.2009

ODS v Praze 5 zřejmě opustí skupina politikůPrávo: Rozpory mezi členy ODS v oblastním sdružení Praha 5 se opět vyostřily. Jeden z lídrů vnitrostranické opozice, někdejší místostarosta Prahy 5 Ondřej Gál, včera oficiálně opustil stranu, v níž byl členem 18 let. Důvodem jsou zejména jeho spory se starostou Prahy 5 Milanem Jančíkem (ODS), které už krátce po volbách vyústily v rozštěpení ODS na radnici. Gál a několik dalších zastupitelů ODS po Jančíkově znovuzvolení přešlo do opozice, později založili vlastní klub S. O. S. ODS.

"Jedním z posledních kroků potvrzujících naprostou aroganci mocných uvnitř ODS je zařazení dlouholeté nejbližší spolupracovnice starosty Jančíka a předsedkyně finančního výboru zastupitelstva Prahy 5 Andrey Češkové na kandidátní listinu ODS pro volby do Evropského parlamentu 2009 bez demokratického projednání její nominace se členskou základnou oblastního sdružení," uvádí jako jeden z důvodů své rezignace Gál v dopisu, který má Právo k dispozici.
Dále upozorňuje na řadu kauz kolem starosty Jančíka a na jeho podporu ze strany předsedy pražské ODS Pavla Béma či nového 1. místopředsedy strany Davida Vodrážky. Bém na dotaz Práva řekl, že byla Češková nominována demokraticky regionální radou, rozpor v ODS Prahy 5 podle něj skončil už před třemi lety dohodou, která stále platí.
"Můj bývalý korunní princ odchází. Tento krok mě nepřekvapil a dal se od kolegy Ondřeje Gála očekávat. Rád bych zdůraznil, že i přes názorové neshody patřil dlouhá léta mezi mé nejbližší spolupracovníky. Děkuji mu za jeho dosavadní činnost v ODS a věřím, že pokud se rozhodne vstoupit do jiné politické formace, bude stejně úspěšný, jako tomu bylo v ODS," uvedl.
Gál na dotaz Práva, zda vstoupí do jiné strany, nebo založí novou, potvrdil, že v politice zůstane. Blíže to ale nespecifikoval.
 

Otevřený dopis členům Místního sdružení ODS Újezd

Vážené dámy, vážení pánové,  členové místního sdružení ODS Újezd,

chci poděkovat.vám i všem  ostatním členům a funkcionářům ODS na všech úrovních,
kteří se spolupodílejí spolu se mnou  na prosazování základních idejí ODS a ctí demokratické  principy  a právně nezpochybnitelné postupy.

    Vám, kteří jste se neohnuli před politickou zvůlí,  převládající a posilovanou
klientelisticko - lobbystistickou politikou starosty Milana Jančíka, místostarostů Lukáše Herolda,  Petra Horáka,  LucieVávrové  a dalších představitelů  mocenské kliky na radnici Prahy 5 utvořené z řad členů ODS v koalici, kteří si přivlastnili moc v rámci oblastního sdružení prostředky odporujícími stanovám ODS.

    Jedním z posledních  kroků potvrzující naprostou aroganci mocných uvnitř ODS je zařazení dlouholeté nejbližší spolupracovnice starosty Jančíka  a  předsedkyni finančního výboru Zastupitelstva MČ Praha 5 Andrey Češkové na kandidátní listinu ODS  pro volby
do Evropského parlamentu 2009 bez demokratického projednání její nominace se členskou základnou oblastního sdružení.

     Nebudu vás zatěžovat dlouhým výčtem dalších problematických kauz této zmíněné skupiny, ale spíše se s vámi podělím o rozhořčení  ze skutečnosti, že se tímto pro ODS velkým problémem  nehodlá  zabývat  a najít řešení ani předseda pražské ODS  Pavel Bém  ani 1. místopředseda ODS David Vodrážka, kteří jsou ke škodě celé ODS na základě  svých postojů vnímáni jako podporovatelé  starosty Jančíka a spol.

     Po dlouhém a nelehkém zvažování všech pro a proti, po téměř osmnáctiletém členství v ODS a desetiletém působení ve funkci předsedy místního sdružení ODS Újezd,
po reprezentování ODS třetím obdobím v Zastupitelstvu MČ Praha 5, jsem se rozhodl v současné situaci  složit funkci předsedy místního sdružení ODS Újezd a ukončit členství v ODS výstupem ke dni 5.3.2009.

    Velmi rád budu spolupracovat s těmi z vás, kteří budou mít  o spolupráci v budoucnosti zájem.
    S potěšením  podpořím každého, kdo bude mít skutečný zájem o prosazování liberálně-konzervativních idejí   řídících se základními morálními principy a  respektujícími právní rámec ČR.

S úctou               
              Ondřej Gál
            předseda MS ODS Újezd

   e-mail: ondrej.gal@seznam.cz 
 

 

Autor: Právo 6.3.2009   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Zajímavé J.K. 9.3.2009 14:36

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5