Proč někteří lidé v Praze 5 drží basu s panem starostou aneb šílení lidé dělají šílené věci

3.10.2008

Proč někteří lidé v Praze 5 drží basu s panem starostou aneb šílení lidé dělají šílené věciPřiznám se, že když jsem začal studovat kauzy Prahy 5, tak jsem si říkal proč tak inteligentní lidé, kteří jsou v ODS, nemají alespoň kousek politické sebezáchovy, nehovoře o slušnosti. Posléze jsem si uvědomil, kdyby mi někdo řekl, že jsou šílení, pak to příjmu jako uspokojivou zprávu. I dal jsem se do zkoumání, zda na tom něco není. Zkoumáním jsem dospěl že pan starosta Jančík je obětí paranormálních jevů, kterým samozřejmě plně věří. Nelze tudíž vyloučit, že je šílený. tudíž zasluhuje zvýšené ochrany nás občanů a nikoliv neustálé napadání a obviňování z něčeho, co udělal. Proč o tom hovořím až nyní: protože zkoumání bylo složité a náročné.

Nejprve malý kousek teorie. Příčin které vedou k přesvědčení o existenci paranormálních jevů je osm, jak o tom hovoří MUDr. Koukolík ve Vzpouře deprivantů. Nemusí se vždy vyskytovat všechny naráz. Zde k tomu však s velkou mírou pravděpodobnosti došlo. O jaké jevy se jedná:

1.     Barnumův efekt – vidět v dostatečně obecném a smyšleném popisu sama sebe:

Nejbližší spolupracovníci pana starosty hovoří o sobě a o něm jako o učiněné dobrotě, což se projevuje například tím, že brání aby jeho lidé byli buzerováni kontrolou. Jánošíkovským způsobem rozdává věci, kterému ne zcela patří, ale které jeho bližním udělají radost. To vede pana starostu k představě, že dělá samé dobré věci. On se vidí v té smyšlené osobě a ostatní jeho kamarádi se vidí v panu starostovi a kruh se uzavírá.

2.     Pan starosta má rovněž zvýšenou představivost,

která jej vede k tomu, že ostatním se představuje ve stavu nekonečné a ustavičné dobroty. Zde ovšem nemá cenu hovořit o zvýšené ale hypertrofované představivosti. Problém je v tom, že většina občanů takovou představivostí netrpí a vidí to poněkud jinak.

3.     Skutečnosti zpracováváme podle toho, co očekáváme.

Pan starosta očekává, že bude mesiášem, kombinovaný duchem okresního tajemníka KSČ.  S mesiášem se nepotkal, za vzor si vzal očekávání, že je okresním tajemníkem a to už na pořád.

4.     Koestlerův blud spočívající v domněnce, že velice nepravděpodobné souvislosti nemohou být náhodné. Mezi ně například patří:

Například to, že si myslí, že mu něco ČD nabídly ke koupi, ačkoliv ty to vzápětí popřely a mezitím odložená hotovost městské části vydělala hotový majlant, nikoliv však pro úřad

5.     Pevně věří ve skryté příčiny toho co se okolo něj odehrává.

Malá skupina lidí, kteří nepochopili jeho velké poslání soustavně podkopává jeho pozici a nechápe jeho nekonečnou ustavičnou u dobrotu. Zřejmě závidí Lukašenkovi, že on ty skryté příčiny vidí a odhaluje je. Ještě před koncem volebního období se s ním půjde poradit.

6.     Je nadán neobyčejnou vůlí věřit.

To je  to nejméně působivé, sebedůvěra je docela hezká věc. Jenom ho trochu rozčiluje, že mnozí lidé doposud nepochopili jeho velikost a nepostradatelnost pro Prahu 5.  

7.     Má labilní spánkové laloky.

Prosím prohlédněte si jeho fotografie. Tam je to patrné.

8.     Víra v paranormální jevy je součástí magicko-náboženské tradice

Mesiášské přesvědčení je kombinováno nepochopením některých jedinců, které raději upaluje místo aby obdobný osud poskytl sám sobě. Pravda ono upálení je virtuální, protože řada lidí jeho mesiášské poslání pochopí jen pod mírným tlakem v rámci jeho zákona.

V Praze 5 se zákony České republiky tak nějak nechytly. A něco je musí nahradit, že? A to je víra v konané dobro současného pana starosty.

Výsledkem mého zkoumání je přesvědčení, že pan starosta a jeho parta jsou buďto zralí na blázinec anebo na nejméně čtyřletý odpočinek. Dejme jim alespoň jedno z toho. První šance vykročit tímto směrem je o těchto volbách.

František Nešetřil (autor článku je kandidátem na senátora za US-DEU) Více info: http://www.frantiseknesetril.cz/

 

Autor: František Nešetřil   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5