Radnice pětky chce po lidech, aby platili neexistující dluhy

27.11.2007

Pražský deník: Stovky nájemníků v bytech městské části Praha 5 dostávají v posledních týdnech dopisy, kterými je radnice vyzývá k zaplacení dlužného nájemného. Nebylo by na tom nic divného, pokud by dluh opravdu měli. Ve většině případů se ovšem jedná o nájemníky, kteří městské části nedluží. Výzvu k uhrazení dluhu dostala i nájemnice domu v Bozděchově ulici Daniela Kudynová. "Nikdy jsem nic nedlužila a ve společnosti Centra mi to potvrdili. Poslala jsem jim zpátky žádost o omluvu. Považuji to za napadání osobnosti," svěřila se Kudynová.

Potvrzení o bezdlužnosti
Obdobný dopis dostali všichni nájemníci tohoto domu. Ve výzvách se liší pouze adresy a výše dlužných částek. Každý nájemník, který dluh nemá, si musí nechat vystavit u správní firmy potvrzení o bezdlužnosti. "Správní firma Centra potvrdila, že se u nich schází stovky žadatelů o bezdlužnost z celého Smíchova. A většina z nich nic nedluží," sdělil Deníku zastupitel Ondřej Gál (ODS). Nejde ovšem pouze o záležitost Smíchova. Ozvali se i nájemníci z Lamačovy ulice na Barrandově, kteří byli obesláni obdobným dopisem. "Vím o dvou lidech, kteří prokazatelně nedluží a dopis obdrželi. Nepřejí si ale zveřejnit svou totožnost," potvrdil zastupitel Milan Macek (KSČM).

Otázka zní: proč?
Z jakého důvodu smíchovská radnice tyto výzvy nájemníkům posílá, se nepodařilo zjistit. "O problému jsem se dozvěděl dnes. Nechal jsem si od bytového odboru zpracovat podklady, abych zjistil, co se stalo. Zítra, nejpozději pozítří budu mít rešerši," řekl Deníku místostarosta Prahy 5 Jan Smetana (ČSSD). Doplnil, že pokud jde o omyl ze strany městské části, rozešle radnice omluvné dopisy. Někteří nájemníci, ale i opoziční zastupitelé hovoří o tom, že se radnice snaží vymáháním neexistujících dluhů vylepšit finanční bilanci Agentury Praha 5, která pro městkou část vymáhá dlužné nájemné a koncem roku jí vyprší smlouva s radnicí. "Považuji to za nesmysl, je to velmi nepravděpodobné," komentoval tuto variantu Smetana.

Autor: Redakce   |   Sekce: Agentura Praha5   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5