Milan Jančík (a jeho Miroslav Škaloud) vyhlásili na Praze 5 totální válku demokracii

19.9.2008

Milan Jančík (a jeho Miroslav Škaloud) vyhlásili na Praze 5 totální válku demokraciiDnes v časných ranních hodinách na jednání 13.zastupitelstva MČ Prahy 5 odvolala koalice části ODS/ČSSD/ED ovládaná Milanem Jančíkem z funkce předsedy Kontrolního výboru ZMČ opozičního zastupitele ing. Ondřeje Velka ze Strany zelených. (TZ Klubu Zelených ZMČ Prahy 5 – Praha 19.8.)

 

Kontrolní výbor pod vedením Ondřeje Velka od ledna 2007 do září 2008 vyšetřoval přes 35 případů porušování zákonů, nedodržování demokratických procedur na radnici Prahy 5, případů zjevného klientelismu a nehospodárnosti („tunelů“) v rozhodování Rady, stížností občanů na špatnou práci úředníků ÚMČ Prahy 5, omezování  přístupu veřejnosti k informacím například o "developerském urbanismu" na Praze 5 a pod.

 Milan Jančík se pokusil zakrýt svůj otevřený útok na demokracii a princip „kontrola patří opozici“ záminkou tzv. „řešení problémů v KV“ a nechal odvolat s dvěma opozičními i sedm zastupitelů ze své koalice (mezi kterými byli i dva členové jeho Rady MČ pánové Aleš Kohout a Michal Tuček z ED-SNK). Za dva roky práce existuje mnoho objektivních důkazů (dokumenty, svědectví, zápisy), jak „vazalové“ Milana Jančíka sami vytvářeli „problémy v KV“ svými obstrukcemi a absencemi. Vrcholem politické arogance je chování člena KV radního Michala Tučka, který se nestyděl na dehonestaci předsedy KV vytvořit podvrh „korupčního případu“ , který byl podán také přes tzv. protikorupční portál HMP jeho stranické kolegyně Markéty Reedové (ED-SNK).

 Ochromení práce KV ZMČ Prahy 5 na několik měsíců je bezprecedentní totalitní praktika Milana Jančíka a jeho skupiny. Je symbolické, že na řadě útoků na demokracii se podílí také přítel Milana Jančíka zastupitel Miroslav Škaloud, který kandiduje za ODS do funkce senátora.

 Zelení vyzývají veřejnost a politické partnery, aby pomohli urychleně neutralizovat Milana Jančíka a jeho skupinu.

 Další informace:

 Ing. Ondřej Velek  - předseda ZO Strany zelených Prahy 5 , Ondrej.velek@zeleni.cz 604 334424

 RNDr. Jan Martinec  - předseda Zastupitelského Klubu SZ, Jan.martinec@zeleni.cz 776629209

Mgr. Lukáš Budín - zastupitel, lukas.budin@zeleni.cz 605558181

http://praha5.zeleni.cz

Autor: Strana Zelených   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5