Pomohou přátelé z ODS také gymnasiu Buďánka?

3.4.2008

Pomohou přátelé z ODS také gymnasiu Buďánka?Zelení adresovali primátorovi Pavlu Bémovi (ODS) a starostovi Milanu Jančíkovi (ODS) od června 2007 veřejně několik žádostí o zajištění dlouhodobých jistot nájmu a rozvoje činnosti Osmiletého gymnázia Buďánka (OGB) v budově Pod Žvahovem 4 na Praze 5, kterou spravuje MČ Praha 5. Je veřejným tajemstvím, že starosta Milan Jančík (ODS) využívá svého politického vlivu k diskriminaci OGB a protěžuje Taneční centrum Praha (TCP), kde byl osobně zainteresován jako člen správní rady a kde primátor Pavel Bém převzal patronát nad dětským centrem TCP.

Nezodpovědná "výpověď" gymnáziu z 29.6.2007 od Rady ovladané koalicí ODS, ČSSD a ED Prahy 5 vedla pro radnici k prohranému soudnímu sporu a stála poplatníky zbytečné výdaje na právních službách, soudním poplatku a náhradě výdajů gymnázia. Primátor Pavel Bém slíbil gymnáziu 18.7. 2007 pomoc: „Jsem si vědom toho, že Osmileté gymnázium Buďánka je kvalitní škola se specifickým studijním programem zaměřeným na vzdělávání mimořádně inteligentních dětí s poruchami učení. Děkuji Vám za to, co děláte, děláte to výborně. Jsem připraven na všechny nadstandardní kroky, které by vedly k řešení a pomoci Vaší škole.“ O konkrétních nadstandardních krocích není veřejnosti nic známo a řadu měsíců Pavel Bém podává vyhýbavé odpovědi na interpelace zastupitelů HMP a údajně se neúspěšně dotazuje starostů jiných MČ, zda by neměli pro OGB volnou budovu...

"Někteří politici ODS ovládající radnice Prahy pomáhají vybraným privátním školám a posilují tak politický klientelismus. Není asi náhodou pronájem budovy města Vysoké škole Karle Engliše a pozdější promíjení jí závazků vůči MČ P5 ve spojitosti s tím, že jejím prorektorem se stal bývalý hlavní manažer ODS Ing. Jurečka. Na Praze 6 získala od radnice pronájem soukromá ZŠ Cesta k úspěchu v Praze, s.r.o., kdy jednatel zřizovatele je náhodou zastupitel ODS. Vazby TCP na ODS jsou nesporné a proto bych poradil gymnáziu Buďanka, aby si vybrali do správní rady nejlépe místopředsedu ODS primátora Pavla. Béma, který slibil všechny nadstandardní kroky", poznamenává s nadsázkou zastupitel Lukáš Budín.

 "Přes pokusy ad-hoc pracovní skupiny zastupitelů najít férové a perspektivní řešení pro OGB i obnovu ZŠ se ukázalo, že Rada pana Milana Jančíka nemá zájem na otevřené diskusi o optimálním využití areálu Pod Žvahovem a obnovení základní školy ale maximálně chce možná jednat s vedením OGB a TCP za zavřenými dveřmi bez kontroly veřejnosti a zastupitelů zjevně s cílem připravovat skrytou privatizaci pozemků a budov areálu Pod Žvahovem", dodává zastupitel Ondřej Velek.

 Zelení žádají koalici Milana Jančíka o zrušení nesmyslné výpovědi vítězi výběrového řízení OGB (protože soud potvrdil, že gymnázium své povinnosti nájemce neporušilo) a zároveň pro TCP najít náhradní prostory (např. ve vhodné nevytížené ZŠ na P5, která má prostory pro taneční výchovu). Areál Pod Žvahovem umožňuje gymnasiu Buďánka rozvoj své speciální výuky a také garantovat učebny pro obnovení 1. a 2. třídy základní školy pro malé děti ze Zlíchova a Hlubočep.

Za zastupitelský Klub Zelených

 Bc. Lukáš Budín -
lukas.budin@zeleni.cz, 605587181
 Ing. Ondřej Velek -
ondrej.velek@zeleni.cz, 604334424

 Odkazy
Zelení na Praze 5
http://praha5.zeleni.cz
Osmileté gymnázium Buďanka www.budanka.cz
Interpelace na ZMČ Praha 5 ze 13.9. 2007 http://www.praha5.cz/inter.php?id=170
Interpelace Dr. Pavla Béma od Dr. Milana Macka a Ing. Karla Jecha na ZHMP
http://magistrat.praha-mesto.cz/Volene-organy/Program-zapisy-a-zaznamy-zastupitelstva 

Případ budovy ZŠ Cesta k úspěchu v Praze, s.r.o., Pod Marjánkou 2, P6 (IČ: 27141284)
http://rejskol.msmt.cz/  http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/index
http://www.odspraha6.cz/voleni.php  http://www.praha6.cz/koalicni_smlouva.html


Autor: Tisková zpráva Strany zelených   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5