Hospůdku chtějí srovnat se zemí

14.3.2008

Hospůdku chtějí srovnat se zemíPražský deník:Témeř pětadvacet let denně vařil guláš a ráno přendával cedulku u vchodu do hostince na "otevřeno". Teď má skončit. Zastupitelé Prahy 5 totiž dům, kde léta provozuje podnik třetí cenové kategorie, prodali soukromé firmě, která ho chce zbourat. "Vlastně mě o tom ještě nikdo neinformoval. To, že městská část nemovitost prodala, jsem se vlastně dozvěděl od štamgastů," říká šestapadesátiletý Jiří Brázda. "Rodině, jež v domě bydlí, má sehnat developer náhradní bydlení. Mně ale těžko nabídnou nebytové prostory," krčí rameny.

S tím, že by radnice něco podobného udělala, nepočítal. "Nedávno tu zaplatili novou střechu. Nechápu, proč investovali desítky tisíc, když o pár měsíců později chtějí objekt srovnat se zemí," říká Brázda. Časově neomezenou smlouvu na pronájem pivnice získal před pětadvaceti lety formou dražby. "Předtím, než jsem si místo pronajal, tu byla jiná restaurace. Prostor měl připadnout tomu, kdo bude ochotný zaplatit za stávající vybavení nejvíce, to jsem byl právě já," popsal. Co se stoly, židlemi, pípou a ostatním vybavením Hostince Na rozcestí bude dělat teď, neví.

Hotovky a pivo

"Pořád doufáme, že tu hospoda zůstane, i když už to má asi spočítané. Chodím sem deset let a mám ten podnik rád. Hlavně kvůli levným hotovkám a dobrému pivu," řekl jeden ze stálých návštěvníků. "Kdybychom tušili, co se chystá, možná bychom sepsali i petici, ale bylo to všechno strašně narychlo," přidal se další z hostů Miroslav Vaněk. Obdobný osud totiž potkal také žižkovskou hospůdku na Parukářce. Její srovnání se zemí schválila rada na podzim minulého roku. Místní lidé nasbírali více než pět tisíc podpisů a uspořádali happening. Od demolice městskou část přesto neodradili.

 

Autor: Pražský deník: Lucie Boháčová   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5