Praha 5 údajně prodává čtyři domy k demolici pod cenou

27.2.2008

Novinky: Domy pod cenou jsou údajně určeny k demolici a investor bude muset obyvatelům zajistit náhradní bydlení. Radnice Prahy 5 prodá soukromému investorovi za 16,3 miliónu korun čtyři domy s pozemky v Košířích, místo nichž má vzniknout nové centrum čtvrti. Zastupitelé rozhodli o obchodu, ačkoli nemovitosti mají podle odhadu hodnotu asi 29 miliónů korun. Podle opozice je cena pro radnici nevýhodná.

"Ceny, které jsou navrhovány, jsou velmi směšné," řekl Ondřej Gál (ODS), který patří ke kritikům starosty Milana Jančíka (rovněž ODS). Vedení radnice argumentuje tím, že domy jsou určeny k demolici a investor bude muset obyvatelům zajistit náhradní bydlení. "Že bude developer dávat lidem náhradní byty, nezakládá nárok na slevu," soudí ale Lukáš Budín (Strana zelených).

Radnice prodá domy v Jinonické, Plzeňské a Vrchlického ulici pro projekt Nové Košíře. "Pozemky prodáváme za plnou cenu. Sleva je jen na budovy, které přijdou odstranit," zdůraznil Jančík.

Postaví tělocvičnu i novou policejní služebnu

Zatímco domy prodá radnice investorovi hned, pozemky až potom, co bude postaven nový objekt. "Radnice bude mít vliv na vhled i účel využití nové zástavby," řekl místostarosta Petr Horák (ODS). Připustil, že kdyby se nemovitosti prodávaly jednotlivě, radnice mohla dostat více peněz. "Projekt je ale v zájmu Prahy 5," dodal Horák.

Součástí nové budovy by měla být i velká policejní služebna. Nyní musejí lidé z Košíř jezdit za policisty do Butovic. Investor by měl postavit také tělocvičnu u základní školy.

Autor: Právo   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5