Praha 5 prodá šumavský dům za dva miliony

6.2.2008

Lidové noviny: Radnice Prahy 5 prodává rekreační budovu v šumavské Lenoře. Současně tvrdí, že podobné středisko potřebuje a časem ho koupí někde jinde. Celou věc bude v nejbližší době řešit zastupitelstvo této městské části.

Podle smíchovských radních dům potřebuje rekonstrukci a v jeho okolí se nacházejí nevěstince. Podle obecního úřadu v Lenoře je to pravda jen částečně. "Nevěstince jsou spíše v okolí nedalekého Strážného, tam stojí prostitutky i podél silnice. Zrovna Lenora je ale na tom lépe než jiné šumavské obce," tvrdí starostka Lenory Jaroslava Krnáková.
Opozice kritizuje zejména fakt, že dům chce radnice prodat pod cenou. "Radnice by měla za budovu dostat dva miliony korun," řekl smíchovský starosta Milan Jančík (ODS). Podle zastupitele Prahy 5 a bývalého místostarosty Ondřeje Gála (ODS), který patří k Jančíkovým odpůrcům ve straně, však znalecký posudek ocenil stavbu na tři miliony korun. Radnice podle něho dům prodává i s rozlehlými parcelami, které nedávno získala od Pozemkového fondu.

Autor: Lidové noviny   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5