Nová šance pro Prahu 5 - Kauza 5 končí

22.11.2010

Nová šance pro Prahu 5 - Kauza 5 končíVážení čtenáři,
říjnové komunální volby přinesly pro někoho nečekaný a pro někoho logický výsledek, který umožnil sestavení reformní koalice. Listopadové zastupitelstvo rozhodlo, že v čele radnice Prahy 5 usedne nová krev. Ať už jsme příznivci jakékoliv strany, snad se shodneme, že základním principem demokracie, je možnost střídání vlád. To se týká jak celostátní, tak komunální úrovně. Dlouhodobá hegemonie vede k postoji, že cokoliv je dovoleno, bez ohledu na to, jaké strany se to týká.

Z tohoto důvodu není troufalé situaci v Praze 5 označit jako jeden z nejdůležitějších předělů v období po sametové revoluci. Po 16 letech je od moci odstavena ODS.  Poté, co se během několika let strávených v opozici odstřihne od kmotrů a dalších klientelistických vazeb, může za čtyři roky opět volby vyhrát a bude to tak v pořádku. 
 

Záleží převážně jen na TOP09 a také ČSSD a VV i částečně na Straně zelených, jestli využijí šance, kterou od voličů dostali a budou dbát na veřejný zájem.  Mohou si vybrat cestu zprůhlednění a zefektivnění fungování smíchovské radnice nebo převzít manýry svého předchůdce a spojit se se stávajícími kmotry či kmotříčky nebo se jimi dokonce stát.  
Dejme nové koalici šanci a počkejme na první rok nebo dva, vládnutí. Pak bude čas na hodnocení. 
Proto se tímto článkem odmlčí také redakce Kauzy 5.  Přáli bychom všem občanům, vedení radnice i sobě samým, aby se tak stalo natrvalo.

Děkueme všem přispivovatelům i spolupracovníkům a v neposlední řadě všem aktivistům, kteří bojovali v minulém volebním období za dobrou věc a také opozičním zastupitelům, kteří už nyní zvoleni nebyli - zejména Ondřejovi Gálovi, Martinu Fottovi, Jiřímu Metelcovi, Evě Hochheimerové, Lukášovi Budínovi a dalším, jejichž plody úsílí budou sklízet jiní.

Vaše redakce. 
 

Pro dokreslení nadějné atmosféry a blížících se Vánoc, odkazujeme na úvodní část filmu Anděl exit: http://www.stream.cz/video/237817-andel-exit-uvodni-scena    ;-)


 

Autor: Redakce   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5