Levný nájem v centru Prahy? Založte školu

26.10.2009

Levný nájem v centru Prahy? Založte školuHospodářské noviny: Pražská "škola pro politiky" .
Podle smlouvy pronajímá pražská "pětka" Vysoké škole finanční a správní prostory za 350 korun za metr ročně.
Necelých třicet korun za metr čtvereční. To je cena, kterou měsíčně zaplatí Vysoká škola finanční a správní za pronájem ve svých dvou budovách na Praze 5. Vyplývá to z nájemní smlouvy, kterou mají HN k dispozici. Škola, na které vystudovali vlivní pražští politici za rekordně krátké časy, platí i desetkrát méně, než je obvyklé v dané městské části.

Neobvykle nízký nájem je zarážející i v souvislosti s tím, že právě na této škole studovali i členové zastupitelstva Prahy 5, například Herbert Heissler, který zde magisterské studium dokončil loni. "Normální cena za komerční prostory na Praze 5 se pohybuje okolo 350 korun za metr měsíčně. Nicméně záleží na tom, v jakém stavu je nemovitost a z čeho se skládá," říká Petr Podlešák, majitel realitní kanceláře REMAX Alfa.

Výše nájemného vadí i opozičním členům zastupitelstva. "Považuji výši nájemného soukromé výdělečné vzdělávací instituci za nestandardní až nehoráznou. Městská část na tom tratí a peníze by šly využít na jiné aktivity," říká Lukáš Budín, zástupce Strany zelených v zastupitelstvu městské části.

Vyjádření starosty Milana Jančíka se HN nepodařilo sehnat, ale podle mluvčího Prahy 5 Radovana Myslíka mají takové podmínky všechny vysoké školy v městské části. Důvodem je podpora vysokoškolského vzdělávání. Kromě VŠFS platí 350 korun za metr čtvereční ročně i další soukromé školy jako například Vysoká škola Karla Engliše. Za ní stojí Jan Harangozzo, který se stal v Plzni právníkem za dva měsíce.

Autor: Hospodářské noviny   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5