Polikliniku v Kartouzské obchází nejistota

12.10.2009

Polikliniku v Kartouzské obchází nejistotaPrávo: Praktičtí lékaři nevědí, zda se jim prodlouží smlouvy. Lidé možná budou muset k doktorovi až do Motola.
Herec, moderátor a zpěvák Marek Eben se musí červenat, pokud zrovna nepotřebuje plastickou operaci. Propůjčil se v květnu k bourání ohradní zdi polikliniky v Kartouzské ulici, kam se chystá nastěhovat soukromá klinika plastické chirurgie. Praktičtí lékaři nemají žádnou jistotu, že zde budou moci zůstat.

Současné smlouvy se zatím neprodlužují. A tak i pacientům s chřipkou hrozí nabité čekárny motolské nemocnice.
Centrum plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic na internetu slibuje, že v Kartouzské v lednu 2010 otevře "architektonicky propracované pracoviště se dvěma operačními sály a dostatečnou lůžkovou kapacitou".
Radnice přitom původně slibovala, že polikliniku na lukrativních pozemcích zachová.
Obavy lékařů nerozptýlila ani jejich čtvrteční schůzka s radnicí a zástupci firmy Medifin, která má část polikliniky v pronájmu. Ptali se, zda mohou se svými ordinacemi do budoucna počítat. "Původně nám paní z Medifinu telefonicky řekla, že prostory jsou. Jakmile jsme ale řekli, že jsme z Kartouzské, prostory nebyly," stěžovala si lékařka.
Radní Prahy 5 Vojtěch Zapletal (ODS) ji neuklidnil.
"V současné chvíli jsou povinnosti zajišťovat základní lékařskou péči splněny," uvedl. Ačkoli se lékaři i přítomný zastupitel Lukáš Budín (SZ) ptali, s kým Medifin pro nový pavilón Jih počítá, od ředitele společnosti Radomíra Luptovského se to nedozvěděli. "Nájemci, s nimž jsme uzavřeli nájemní smlouvy, si zatím nepřejí být zveřejněni," tvrdil Luptovský.
Větší část objektu si Medifin vyhradil "pro své aktivity", smlouvy firmy s radnicí zůstávají přitom neveřejné.
Postupně se mají některé budovy, které tvoří polikliniku a od příště Centrum zdraví Smíchov, bourat, jiné opravovat. Termíny prací nejsou jasné, podle Zapletala nevyplývají ani z rámcové smlouvy o výstavbě.
Radnice jen přislíbila, že po dobu rekonstrukce lékaři dostanou náhradní prostory. Místo dosavadních smluv ale budou muset s Medifinem uzavřít nové. Nájemné ale lékařům může zdražit třeba osmkrát.
Rovněž Medifin nedokáže jasně říci, s čím mají počítat současní lékaři, kteří zaměstnávají další personál a za nimiž do Kartouzské chodí stovky pacientů denně.
"Sami termíny neznáme, účastníků řízení je celá řada," řekl Luptovský. A jeden z radničních úředníků problém lékařům shrnul jasně: "Nikdo vám neřekne, že až se to třeba v roce 2011 zrekonstruuje, vrátíte se."

Autor: Právo, 10.10.2009   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Lékařská péče Občan 12.10.2009 16:31
Plastické frňáky Kája 12.10.2009 11:47
Re: Plastické frňáky karel 14.10.2009 16:11
Re: Re: Plastické frňáky Bobr 16.10.2009 12:14

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5