Jančíkovská demokracie ODS na Praze 5 je výzva všem

10.9.2009

Jančíkovská demokracie ODS na Praze 5 je výzva všem ODS si pro letošní předčasné parlamentní volby vyřídila zábor hlavního veřejného prostranství MČ Praha 5, „pěší zóny Anděl ve směru ul. Nádražní až po ul. Bozděchovu a ve směru ul. Plzeňské po ul. Stroupežnického“, na dobu od 7.9. do 10.10.2009, tj. na 24 dnů , o výměře přes 1.200 m2, tj. přes 90% z pronajímatelné prostory tohoto prostranství. Tam lze na Praze 5 nejlépe přímo oslovit občany se svým programem, nejlépe se prezentovat.

Neporušuje to rovné podmínky předvolební soutěže všech politických stran? Nejde se strany povolujícího orgánu o diskriminaci ostatních?  Asi ano, ale záleží na tom všemocnému pánu Prahy 5, panu starostovi Jančíkovi? A záleží na tom vůbec celé ODS???

Musíme zase vyhrát, říká si jistě Jančík. Tak jakpak bychom to udělali. Tak ten Anděl zaberu celý. Počkat. Něco se musí dát socanům, ne moc, stačí jen drobet. Paroubkovi teď nemůžu házet klacky pod nohy, když mne tu už tři roky drží na starostenský židli. Ten Šesták, Kudrys i ten Smetana (zastupitelé za ČSSD na Praze 5) to jsou slušný lidi, ale kdyby se Jirka (Paroubek) namích a řek´ dost, bylo by po starostování a kdoví co by bylo ještě. Hlavně tam nesmím pustit ty mladý, Věci veřejný, Svobodný, TOPku, ty by nám to mohly pokazit. A že bysme to jako ODS nedostali? No to bych se na to podíval.
A  ty „mladé strany“ se dovídají, že u Anděla již žádné místo není. Ani ty 2m2 na jeden stánek. Ani 1m2. Nic. Prostě NIC. Už je vše obsazeno. Prý jestli chcete, domluvte se s ODS.

A ODS to zřejmě nevadí. Ani předsedovi Topolánkovi, ani vrcholným, ani regionálním orgánům a představitelům. A ani kandidátům-jistě demokratům, vždyť jsou za demokratickou stranu. Nu vždyť se snad zase až tak mnoho neděje. A ono je přece třeba ty volby vyhrát. Pořád ještě existuje to rudé nebezpečí a chcete snad za premiéra Paroubka?

KAM nebudeme moci příště? CO nebudeme moci příště? Nebude to tak již po celé zemi  Nepřipomíná nám to něco z doby ne až tak dávno minulé? Vůdčí úloha jedné strany, totalita, hegemonismus, nesvoboda ! Ano, již řadu let nepotřebujeme tyto pojmy.

Ale vybírá si totalita barvu? NE. Totalita může být rudá, jako modrá, jako oranžová nebo jako i jiná.
 A v nadsázce, pak třeba naše děti budou dostávat k volbám už jen modré lístky a tu a tam bude skupinka osob na ulici chvilku volat :“ RADŠI RUDÝ KOMOUŠE, NEŽLI MODRÝ ODOUŠE !!!“  x)
Jinak ale bude všechno v pořádku.

Jiří Viťha

 

Pozn.: ČSSD disponuje pro předvolební kampaň  u Anděla plochou 80 m2.

x) K tomuto odstavci mne inspirovala Orwellova kniha „1984“

Interpelace "Zábory"  ke stažení ZDE

Autor: Jiří Viťha   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

MODRÁ NORMALIZACE...... Datel 11.9.2009 11:42
Re: MODRÁ NORMALIZACE...... Petra 11.9.2009 15:24
Re: Re: MODRÁ NORMALIZACE...... Bobr 17.9.2009 10:53
Re: Re: Re: MODRÁ NORMALIZACE...... Petra 17.9.2009 13:46

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5