Otevřená výzva radním a zastupitelům ČSSD MČ Prahy 5

8.8.2009

Otevřená výzva radním a zastupitelům ČSSD MČ Prahy 5Rada MČ Prahy 5 ovládaná koalicí ODS/ČSSD Milana Jančíka (ODS) rozhodla v červnu 2008 o vystěhování „Domu Šance“ bez náhrady z objektu bývalé mateřské školky v Nepomucké 5 na Praze 5 a objekt další rok chátral. Rada MČ Prahy 5 opakovaně kritizována za nedostatek předškolních zařízení na Praze 5 požádala letos v létě bez zveřejnění na elektronické úřední desce několik vybraných subjektů o předložení projektů rekonstrukce a využití objektu v Nepomucké 5.

Místrostarostka Lucie Vávrová (ODS), odpovědná za výběrové řízení předkládá dnes 4.8. Radě MČ Praha 5 výsledek „výběrového řízení“ na využití objektu Nepomucká 5a/1253, k.ú. Košíře pro provozování předškolního centra pro děti předškolního věku s širokou nabídkou kroužků a  kurzů pro rodiče, s dětským koutkem pro volnou hru dětí a prostor pro setkávání rodičů. Rada požadovala od žadatelů doložit zkušenosti z provozování obdobného zařízení v min. délce trvání 5 let a ekonomickou rozvahu projektu. Základním hodnotícím kritériem měla být kvalita projektu Do výběrového řízení se ve stanovené lhůtě přihlásili tři zájemci a výběrová komise vedená Lucií Vávrovou, se zastupiteli senátorem Miroslavem Škaloudem, Tomáš Reml a Viktor Najmon  společně s  úřednicí D. Drmotovoum, vyloučila pro údajné nedoložení 5leté praxe (ačkoli měla životopisy a další doklady předkladatelů) kvalitní projekt Nové waldorfské školy v Jinonicích o.p.s. a „demokraticky“ vybrala projekt sdružení Na houpacím koni.

Seznámili jsme se s velmi kvalitním projektem Waldofské školy a prokazatelnými (účelovými) vadami procesu výběrového řízení. Místostarostka Lucie Vávrová (kandidující za ODS do Sněmovny Parlamentu) známá vyhnáním Domu Šance z Prahy 5 a rozbitím „komunitního centra“ v Misijním centru na Barrandově v roce 2008, podivným protěžováním daru pro RC Andílek v roce 2009 a dalšími akcemi, chtěla teď zjevně protěžovaný projekt sdružení na Houpacím koni zbavit nepříjemné konkurence.

Nepřítomnost zastupitelů ČSSD ve výběrové komisi považujeme za průhledný politický alibismus a vyzýváme radní a zastupitele za ČSSD, aby využili údajného práva „veta“ své nezveřejněné „tajné“ koaliční smlouvy Jiřího Paroubka (ˇˇCSSD Prahy 5) s Milanem Jančíkem (ODS Prahy 5) a požadovali stažení materiálu z dnešního jednání a otevřeli tím prostor pro nové korektní výběrové jednání.

Klub Strany zelených požaduje, aby Rada neprodleně zveřejnila předložené projekty, aby si veřejnost mohla udělat představu o přínosech  předložených projektů pro rodiče  a děti Prahy 5.

Za zastupitelský Klub Strany zelených

Ing.Ondrej Velek - 
ondrej.velek@zelni.cz , 604 334424 SKYPE: ondrej55

Mg. Lukáš Budín - 
lukas.budin@zeleni.cz 605587181


Další Informace:


www.praha5.zeleni.cz - příběhy  vyhnání Domu Šance (Nepomucká 5, Praha 5) a  rozehnání  komunitního centra na Barrandově

Autor: Klub Strany zelených P5   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5