Letos zmizí tři herny

23.1.2009

Letos zmizí tři hernyMladá fronta Dnes: Nakrmit drobnými mincemi hrací automaty bude v Praze o něco složitější. Magistrát se totiž na základě vyhlášky o provozu výherních automatů chystá letos na celém území hlavního města zavřít více než sedmdesát heren. Jenže na území Prahy 5 mají skončit pouze tři provozovny. V ulicích páté městské části tak bude 106 heren namísto původních sto devíti. V Praze 5 letos zmizí nejméně heren ze všech městských částí širšího centra města. Například Praha 2 si na magistrátu "vydobyla", že jich zavře až třicet osm.

Z provozu heren má radnice v souvislosti se zákonem o loteriích každý rok příjem zhruba devět milionů korun, které musí použít například na protidrogové akce.
"Je to tady na Smíchově hrozné, heren je strašně moc, podívejte se třeba do Nádražní ulice, kolik jich tam je," popsala svou zkušenost Ladislava Nováková ze Smíchova.
Stejný názor má také Slavoj Gruntorád, který bydlí v Plzeňské ulici. "Heren je hodně a nevadilo by mi, kdyby jich zavřeli víc. To ale záleží na radnici," uvedl Gruntorád.
Radnice však nyní nechystá žádnou iniciativu, aby heren ubylo. "V současné době nemáme koncepci na snižování počtu heren. Je to věc především magistrátu, jaký postup zvolí," uvedl mluvčí Prahy 5 Radovan Myslík.

Opozice chce postupně jednotlivé herny rušit Vysoký počet heren se nelíbí rovněž opozičním zastupitelům.
Vadí jim například to, že se k hernám stahují narkomani nebo zloději, navíc musí radnice z vlastní kapsy dávat peníze například na sociální programy, které se zabývají odstraněním následků gamblerství, nebo na bezpečnost.
"Chceme, aby radnice začala sama snižovat počet heren. Jako nástroj může použít třeba řízené výpovědi nájmu heren nebo pravidelně zveřejňovat mapy bezpečnostních rizik Prahy 5 a problémů drog a gamblerství," vyjmenoval opoziční zastupitel Ondřej Velek (SZ).
Opozici vadí také to, že vedení radnice schválilo v prosinci loňského roku slevu z nájemného 149 tisíc korun jednomu z provozovatelů hracích automatů.

Autor: Mladá fronta Dnes 23.1.2009   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5