Město revitalizuje Košíře, ale zapomnělo na dětské hřiště

21.11.2008

Město revitalizuje Košíře, ale zapomnělo na dětské hřištěPražský deník: Sto osmdesát devět nových bytů postavila společnost Central Group v oblasti sevřené ulicemi Starokošířská, Prachnerova, Vrchlického a Plzeňská. Přestože se do novostaveb přistěhovala řada mladých rodin, s veřejným dětským hřištěm se v oblasti nepočítá. "Už léta stojí dětské prolézačky u školy v Plzeňské ulici, těšili jsme se, že město plácek zvelebí a nabídne k využití místním. V okolí jsou docela pěkná místa pro děti, ale všechna za několikaproudou silnicí. Tam děti samotné nepustíte," říká Michaela Čakrtová, jedna z obyvatelek lokality. Základní škola získala před lety pár kusů prolézaček při rušení mateřské školy. Umístila je na školní pozemek se záměrem vystavět nové dětské hřiště. "Prolézačky využívala hlavně školní družina," říká ředitelka školy Irena Prokopová.

Plácek už dlouhou dobu chátrá

Obyvatelé z okolí pamatují, že čas od času bylo hřiště přístupné i veřejnosti. Teď už je měsíce zavřené a družinářky vodí školáky na Klamovku nebo do Husových sadů. "Hřiště už delší dobu chátrá, uzavřeli jsme ho, aby se tam nikdo nezranil. Původně jsme ho chtěli zvelebit, ale peníze na zatravnění chyběly, jediné, co se povedlo, bylo zavezení plácku pískem. Teď už hřiště necháváme jeho osudu, protože město má s touto částí školního pozemku jiné plány," dodává ředitelka. Podle Lukáše Budína, člena zastupitelstva Prahy 5 za Stranu zelených, je školní hřiště součástí takzvaného projektu Nové Košíře. V rámci něj se město rozhodlo prodat několik nemovitostí v Jinonické, Plzeňské a Vrchlického ulici.

Koleje pro studenty

"Zruší se dětské hřiště u školy i parkoviště v Prachnerově ulici. Projekt Nové Košíře byl svěřen společnosti RS development, která má zájem vystavět tam studentské koleje pro soukromou vysokou školu. Původně se mělo začít stavět už letos, teď to vypadá, že na ni dojde až v létě příštího roku," uvedl Budín. S dětským hřištěm se v této oblasti zatím nepočítá, přestože developerské společnosti v okolí stavějí další a další byty.
 

Autor: Pražský deník 21.11.2008 - Věra Voňavková   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5