Kuchtová bude pracovat pro starostu Jančíka

29.10.2008

Kuchtová bude pracovat pro starostu JančíkaNovinky.cz: Dana Kuchtová, od zářijového sjezdu řadová členka Strany zelených, přijala nabídku starosty Prahy 5 Milana Jančíka (ODS), aby se v městské části pokusila navázat dialog mezi koalicí a opozicí a podílela se na některých projektech. Podle zelených však s Jančíkem není spolupráce možná.

Kuchtová to Právu potvrdila s tím, že má jít o čtvrtletní angažmá. Zelení v Praze 5 to s vědomím stranického předsednictva označili za její soukromou věc. Kuchtová si podle svých slov uvědomuje, že je Jančík kontroverzním starostou. "Na lidi se nedívám jako na osobnosti, se kterými nebudu spolupracovat z principu,“ řekla Právu Kuchtová, která má zkušenosti z komunální politiky v Českém Krumlově.

Bursík: je to pikantní i bizarní 

Šéf zelených Martin Bursík Právu řekl, že nerozumí tomu, jak se kandidátka na předsedkyni strany může nechat najmout "velmi problematickým člověkem“ Jančíkem."Má-li být podstatou její práce jednání se SZ jako s opoziční stranou, tak je to skutečně kombinace pikantnosti s bizarností,“ reagoval Bursík.Nechápe, jak bude Kuchtová vyjednávat s ministerstvy životního prostředí a školství prostředky z fondů. "To já naprosto vylučuju. Mně nebude starosta Jančík lobbovat a už vůbec ne prostřednictvím Dany Kuchtové,“ dodal.

Zelení jsou v Praze 5 válcovaní

V Praze 5 se po minulých volbách de facto rozdělily všechny politické kluby, včetně ODS."Jako řadová členka straníkům nemusím skládat účty,“ dodala Kuchtová. Přesto se ve čtvrtek vydá přesvědčit kolegy ze stranické buňky v Praze 5 o svém novém angažmá. Na radnici se má také věnovat projektům ohledně bezdomovců, zeleně v územním plánu, školství a sociálních věcí.
 

Zelení v Praze 5 jsou podle zastupitele Lukáše Budína už dva roky válcovanou opozicí. O angažmá Kuchtové se dozvěděl zprostředkovaně a probral ho s vedením strany. "Každopádně se od tohoto jejího kroku distancujeme. Je to její soukromá věc,“ reagoval pro Právo Budín. Spolupráce s Jančíkem podle něho není možná, protože starosta podle slov Budína nerespektuje ani chod zastupitelstva. "Pokud tam bude pan Jančík, je jakékoli jednání s koalicí pro nás nepřijatelné,“ poznamenal Budín. Situaci na radnici Prahy 5 považuje za zakonzervovanou, změnit by se mohla, pokud by byl např. Jančík zvolen do městské rady vedené primátorem Pavlem Bémem (ODS). "Už bych se nedivil ničemu,“ řekl Budín.

Tisková zpráva Strany Zelených Praha 5:   Milan Jančík (ODS) se pokouší koupit Danu Kuchtovou proti Zeleným na Praze 5

 

Mgr. Dana Kuchtová (členka SZ) jako soukromá poradkyně přijala nabídku několikaměsíčního kontraktu od starosty MČ Prahy 5 Milana Jančíka (ODS), aby podle jeho slov na tiskové konferenci byla prostředníkem mezi koalicí a Stranou zelených, s nimiž má radnice v tuto chvíli komunikační problém” Za hlavní téma spolupráce s Danou Kuchtovou  na Praze 5 Milan Jančík uvedl „projekty a granty, které lze realizovat v rámci ministerstev životního prostředí, školství a také v oblasti sociální“.

 

Klub Zelených kritizuje koalici ODS/ČSSD/ED vedenou Milanem Jančíkem nikoli za momentální „komunikační problémy“ s koalicí ale za její dlouhodobé a konkrétní porušování zákonů a pravidel demokracie samosprávy (např. ochromení kontrolního výboru odvoláním jeho předsedy Ondřeje Velka, aby nemohl dál vyšetřovat přes 34 případů KV), za cenzuru názorů opozice v radničním zpravodaji Pražská Pětka a na webu radnice, a také za způsob rozdávání grantů a darů radnice a nedostupnost jejich výstupů na webu radnice.

 

"Zelení  na Praze 5 odmítají další plýtvání veřejnými prostředky na politicky a propagačně objednané konzultační služby Milanem Jančíkem. Opozice a Zelení zadarmo dali Radě řadu konkrétních podnětů na zlepšení systému grantů i systémových projektů obce a dodnes výstupy informatických, sociálních, environmentálních, vzdělávacích i kulturních projektů nejsou dobře zveřejněny na webu. Navzdory komunitnímu plánování sociálních služeb na Praze 5 vypudila Rada z Prahy 5 sociální projekt Domu Šance a nedává dary ani granty na provoz Misijního střediska na Barrandově. Zelení donutili Radu nechat zpracovat cyklogenerel ale ten dodnes není vložen do konceptu územního plánu a nejsou realizovány konkrétní akce jako značení cyklotras či instalace stojanů. Peníze na další poradenské služby Dany Kuchtové, která nezná Prahu 5, jsou neefektivní“, uvedl. Mgr. Lukáš Budín, zastupitel ZMČ Prahy 5 z Klubu Zelených.

"Dana Kuchtová se zjevně v dočasné politické amnézii a ztrátě soudnosti  reagovala na nabídku nejhoršího možného politickým protivníka z nepřijatelné části ODS a porušila při tom všechna pravidla elementární kolegiality se Zelenými i subsidiarity tj. nezasahování do věcí, ke kterým nemá vyjednaný mandát zdola. Zelení Prahy 5 žádají veřejně Danu Kuchtovou, aby ve čtvrtek 30.10.2008 smlouvu s Milanem Jančíkem nepodepsala a naopak vydala s Klubem Zelených k této politické provokaci veřejné prohlášení, které částečně napraví politické škody, které způsobila", uvedl předseda základní organizace Zelených na Praze 5 ing. Ondřej Velek.

 

Za zastupitelský Klub Zelených

Ing. Ondřej Velek –
ondrej.velek@zeleni.cz, 604 334424  

Mgr. Lukáš Budín  -
lukas.budin@zeleni.cz  605587181

 

Další informace o práci  Zelených na Praze 5:  www.praha5.zeleni.cz

 

Autor: Novinky - 29.10.2008   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Píši si plus Pražan odjinud 30.10.2008 00:26
Re: Jak zničit menší politické strany Emma 3.11.2008 12:08

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5