Lesoparkem Hřebenka v˙Praze 5 má vést silnice

20.10.2008

Lesoparkem Hřebenka v˙Praze 5 má vést silniceČT 1: Lesoparkem Hřebenka v˙Praze 5 zřejmě povede i přes protesty obyvatel silnice. Magistrát a Městský úřad Prahy 5 totiž už 3 roky skáčou, jak firma Hřebenka Invest, která u Lesoparku staví bytový dům, píská. Autor: Říkají starousedlíci, kteří bojují za záchranu zeleně. Stavebník chce část lesa využít jako příjezdovou ulici k˙plánovaným garážím a tak magistrát se souhlasem radnice 5 nejdříve změnil územní plán a hned na to předmětný pozemek firmě pronajal.

Karel Kerouš, inspektor, ČIŽP
Zjistili jsme, že se jedná o území, které je jak biologicky, tedy po stránce ekologické, i po stránce zoologické velmi hodnotné. Jakýkoliv zásah bude kvalifikovaný jako ekologická újma.

Radovan Myslík, mluvčí, MČ Praha 4:
Bylo vydáno územní rozhodnutí s˙tím, že nabylo právní moci 25.8.

Autor
Obyvatelé jsou zděšeni, proti územnímu rozhodnutí se odvolali v˙termínu. Radnice podle nich odvolání ztratila. Magistrát o něm také neví.

Martin Langmajer, ODS, radní pro územní rozvoj, Magistrát hl. m. Prahy:
Pokud rozhodnutí bylo vydáno v˙souladu s˙územním plánem, tak to téměř vylučuji, že by ho stavební úřad pražský mohl zrušit.

Zuzana Havlíková, obyvatelka Hřebenek, Praha 5:
Ale stejně 50 metrů od lesa se stavět nesmí. Ten les tu ochranu má.

Autor
Jenže magistrát mezitím investorovi výjimku ke stavbě udělil.

Jan Winkler, ředitel odboru ochrany životního prostředí, Magistrát hl. m. Prahy:
Po všech těch konzultacích a odborných posudcích jsme usoudili, že není potřeba v˙této chvíli posuzovat tuhle tu část té půdy, podle výskytu biotopů.

Autor
Odbor ochrany prostředí magistrátu může do kauzy zasáhnout jen v˙případě odvolání obyvatel proti kácení dřevin, které mají ustoupit garážím a parkovacímu stání. Stavební úřad Prahy 5 ale ještě nevydal stavební povolení. Vedení magistrátu lidem z˙Hřebenek radí, ať si na postup úřadů stěžují ministerstvu pro místní rozvoj.

Celý pořad můžete shlédnout na: http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/17.10.2008/208411000141017-18:00-1-udalosti-v-regionech.html?index=133418

Autor: ČT 1 - Týden v regionech: 18.10.2008   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Škoda Dick 25.10.2008 02:58

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5