Eva Hurychová (ČSNS 2005)

7.10.2008

Eva Hurychová (ČSNS 2005)Šestapadesátiletá zpěvačka a textařka, která mimo jiné vystupovala s Václavem Neckářem a skupinou Bacily. Kromě zpívání se věnuje poradenství obětem domácího násilí.

1) Čím může být občanům Prahy 5 prospěšný(á) senátor(ka)?
Úkolem senátu je kontrolovat kvalitu zákonů. Jestliže by mě lidé zvolili, nepodpořím zákony, kterým chybí logická provázanost, což v důsledku poškodí spravedlnost i právo všech lidí. 

2) Mají představitelé radnice Prahy 5  Vaší důvěru? Má Vaši důvěru starosta Milan Jančík?
Život už mě naučil nejprve dobře vážit, a až potom si utvořit názor. Na cokoli i kohokoli. Pana Jančíka osobně neznám, jeho důvěru nemohu hodnotit. Totéž se týká představitelů radnice.

3) Jak vnímáte nové návrhy změn územního plánu na území Prahy 5?
Územní plán Prahy 5 vyžaduje studii a konzultaci s odborníky. Nejen z oblasti urbanistiky, ochrany životního prostředí a dalších hledisek. Historickým lokalitám patří důstojnost, v dalších místech je důležitá kvalita žití s kompletní občanskou vybaveností. Vše je nutné skloubit k optimálnímu řešení, aby na čelním bodě nestálo budování byznys center.

4) Souhlasíte se zastavěním oblasti Dívčích hradů?
Oblast Dívčích hradů je historicky zajímavá. Jde nejen o kus přírody, ale i mytologickou minulost. Zničení je nevratné, stavím se pro zachování. Bude-li v této krajině nezbytná úprava, tak jen s maximální citlivostí.

5) Co si myslíte o tvrzení radnice Prahy 5, že kapacita v mateřských školkách je dostatečná? 
Pro život je nutný vývoj. Co je dostatečné dnes, za rok již nemusí platit. Význam školek má přínos pro školní docházku, děti se lépe sžijí s kolektivem. Jesle pomáhají mladým rodinám a všem, kteří s jedním platem nevystačí nebo musí profesně růst za chodu rodiny s malými dětmi.

6) Jaký máte názor na zpoplatnění parkování na územní Prahy 5?
Zpoplatnění těchto zón vnímám jako další zdroj problémů, a to po celé Praze. Záchytná parkoviště na okrajích města by měla mít symbolickou platbu. Jsem pro nezdražování jízdného, zkrácení intervalů MHD a ekologické trolejbusy. Praha má nedostatek podzemních parkovišť. Nárůst aut je rychlejší než řešení situace, což by mělo být obráceně.

7) Mělo by se podle Vás zachovat misijní centrum na Barrandově?
Misijní centrum na Barrandově znamená významnou sociální i kulturní instituci. Je v zájmu občanů, aby pokračovalo v činnosti. Je-li jeho existence otázkou nezbytné demolice budovy v níž sídlí, misijnímu centru by měly být nabídnuté jiné a lepší prostory.

8) Bylo správné dát výpověď Domu Šance ze strany radnice Prahy 5?
 Na prvním místě preferuji potřeby a vůli občanů. Výpověď humanitárnímu programu pro zneužívané děti je dle mého názoru neuvážený a nezodpovědný čin. Byl-li k výpovědi jiný a závažný důvod, „Dům šance“ má právo na náhradní a kvalitní umístění.

9) Jaká byste zavedla opatření proti korupci v samosprávě?
Kontrola hospodaření politických stran u nás není dostatečně upravená. Podle zákona mají ministři zákaz vedlejšího podnikání a poslanci o něm musí informovat v daňových přiznáních. Zákon se však ukazuje jako bezzubý, neboť jeho porušení nemá postih. V naší zemi neztratí mandát ani poslanec, který úmyslně spáchá trestný čin. Obranu proti korupci vidím hlavně ve veřejných kontrolách, sankce musí být neodkladné a smysluplné. Jinak pozbývají účinnosti.

10) Naslouchá vedení radnice v Praze 5 dostatečně názorům občanů? 
Názory v médiích a mezi lidmi se různí. Kladné reakce na trhy, jarmarky, kluziště a pláže nejsou všechno. Je třeba se ptát na věci, které občany Prahy 5 trápí. Mě osobně tito lidé zajímají na prvním místě. Jejich názory, přání a podněty je nutné třídit nejdříve. Ať již pomocí anket, petic nebo diskusí. A je-li lidem v obvodě 21 nasloucháno, musí to říct právě a jen oni.

11) Kdybyste se místo senátorkou stala starostkou Prahy 5, co byste zde změnil(a)?
 Odpověď na tuto otázku souvisí s předcházející odpovědí. Pouze k ní doplním, aby dění v naší zemi bylo ve shodě s vůlí lidu a nikoli naopak. Jsem pro jasnou a transparentní komunální politiku. U zastupitelů se právo občanů nesmí vytrácet. Upřednostním častý osobní kontakt s lidmi a větší dostupnost informací k jakémukoli problému. Je nutné řešit přetíženost komunikací, např. Plzeňské, Radlické a dalších. V centru Smíchova chybí oddechová místa a klidná zákoutí, včetně odhlučnění. Plochy, jež mají přírodní či kulturně historickou hodnotu si zaslouží úctu. Z lokalit s křovinami je na čase vybudovat nové objekty k lepšímu využití, včetně plné občanské vybavenosti.

12) Co byste vzkázala občanům (voličům) v Praze 5? 
Vážení spoluobčané! Poslance, senátory i radní si volíte jako své zástupce. Nenechte je tedy prosazovat jiné zájmy, než jsou ty vaše.

 

Sekce: Volby do senátu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

polidštit senát! šejk 12.10.2008 00:01
Re: polidštit senát! plejtvák obrovský 15.10.2008 12:41
Re: Re: polidštit senát! eva 18.10.2008 14:12

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

28% (56)

5% (10)

20% (39)

46% (90)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5