V Košířích zmizí hřiště

16.5.2008 15:19

Re: NO A?

2.6.2008 17:36 vložil gefa  IP: 212.124.245.219

Celá věc má nejméně dva aspekty:

1. Je to hřiště, které původně příslušelo k sousední škole, pro tuto školu mělo svůj význam a škola by ho bez problémů dokázala využít i nadále (pravděpodobně ho má stále ještě v pronájmu). K celé věci se vyjadřovalo i hlavní město Praha slovy: „Nesouhlasíme s předloženým záměrem z důvodu zachování pozemku pro účely školství a možnosti jeho doplnění v budoucnosti o další sportovní vybavení. Domníváme se, že zachování pozemku pro účely školství je správné, neboť k vybavenosti kapacitní střední školy patří velké hřiště a možnost jeho doplnění by neměla být do budoucna zablokována výstavbou.” Těžko říct zda k tomuto názoru bude přihlíženo.

2. „Dům pro seniory“ společnosti Central Group, který má na hřišti vzniknout, je velmi sporný z mnoha důvodů. Stručně zmíním některé. a) Původní záměr využití pro seniory byl značně redukován, přičemž vůbec není snadné si toho v dokumentaci všimnout; nyní to vypadá spíše jako bytový projekt což je ale v rozporu s územním plánem. b) Návrh domu úplně ignoruje charakter okolní zástavby. c) Dům je také výrazně vyšší než zástavba v okolí, přičemž investor nesmyslně tvrdí opak. d) Předložená dokumentace obsahuje zásadní chyby (ve prospěch investora), které projekt ukazují jako přijatelnější než je. Např. na vizualizaci, která ukazuje pohled na dům v širším kontextu okolní zástavby je z navrhovaného domu vidět jenom asi polovina (!) toho co by mělo být vidět. e) Památkáři v prosinci 2007 doporučovali snížení budovy, od února 2008 je ale budova přijatelná bez připomínek. Mezi tím se projekt nezměnil a otázka je na základě čeho jejich stanovisko vzniklo, protože stručný popis budovy v textu stanoviska zjevně neodpovídá projektu. f) Dům poškodí sousední budovu školy, protože po jeho případné výstavbě nebude v části učeben vyhovující osvětlení...

Je toho poměrně dost a všechny zmíněné věci jsou doložitelné. Pokud máte zájem, mohu Vám třeba mailem poslat dokument s připomínkami, které jsme předložili v územním řízení.

Reaguj


Re: Re: NO A?

3.7.2008 13:32 vložil Michaela  IP: 194.149.122.235

Jestlipak někdo z projektantů se zamyslel nad tím, jak bude pro seniory dostupná městská doprava? Chodím denně okolo, dobře to znám, nahoru k autobusu budou mít daleko do kopce za vekého provozu ulicí Nad Turbovou a k tramvaji dolů s kopce také daleko. Nebo si senioři mají pouze užívat výhledu na Prahu a ven nemusí? A co parkoviště na auta pro návštěvy i seniory? Vlastně proč by se za seniory jezdilo, když mají tak hezký výhled. Vlastně i nejbližší park je v kopci, takže jen pro statné seniory.
Proč se nemůže takový dům pro seniory vybudovat místo rozporuplného sídliště Na Pomezí, kde je autobusová stanice a rovinný přístup do Motolského lesa? Já myslím, že tento projekt je jen jedním z ukázek "projevení úcty" k starší generaci.

Reaguj


Re: Re: Re: NO A?

4.7.2008 19:14 vložil gefa  IP: gprs10.vodafone.cz

To jsou přesně otázky, které hned napadnou každého kdo kolem bydlí. Ale projektanty ne, ti si vystačí s tvrzením, že MHD je v docházkové vzdálenosti. Víte, kdyby na tom hřišti šly postavit normální byty, tak už tam asi dávno jsou. Jenže to nejde. Může se tam postavit třeba škola, zdravotnické nebo sociální zařízení apod. Takže někdo vymyslel báječný nápad: budeme se tvářit, že tam postavíme dům pro seniory. A úřady se zatím tváří, že tomu věří byť tomu projektu čouhá sláma z bot. No, není to ani první a zřejmě ani poslední „dům pro seniory“ na Praze 5. Moc „pěkný“ se třeba chystá na zahradě mateřské školky v Peroutkově - píše se tu o tom v jednom starším článku také.

Jinak parkoviště tu být má. Dvě patra podzemních garáží a několik míst venku, dohromady 130 míst. Když bydlíte kolem, tak pro představu také řeknu, že objemově má být budova asi dvakrát větší než sousední gymnázium. Zkuste si to představit.

Reaguj


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

28% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (89)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5