V Košířích zmizí hřiště

16.5.2008 15:19

Reakce na příspěvek

Re: NO A?

2.6.2008 17:36 vložil gefa  IP: 212.124.245.219

Celá věc má nejméně dva aspekty: 1. Je to hřiště, které původně příslušelo k sousední škole, pro tuto školu mělo svůj význam a škola by ho bez problémů dokázala využít i nadále (pravděpodobně ho má stále ještě v pronájmu). K celé věci se vyjadřovalo i hlavní město Praha slovy: „Nesouhlasíme s předloženým záměrem z důvodu zachování pozemku pro účely školství a možnosti jeho doplnění v budoucnosti o další sportovní vybavení. Domníváme se, že zachování pozemku pro účely školství je správné, neboť k vybavenosti kapacitní střední školy patří velké hřiště a možnost jeho doplnění by neměla být do budoucna zablokována výstavbou.” Těžko říct zda k tomuto názoru bude přihlíženo. 2. „Dům pro seniory“ společnosti Central Group, který má na hřišti vzniknout, je velmi sporný z mnoha důvodů. Stručně zmíním některé. a) Původní záměr využití pro seniory byl značně redukován, přičemž vůbec není snadné si toho v dokumentaci všimnout; nyní to vypadá spíše jako bytový projekt což je ale v rozporu s územním plánem. b) Návrh domu úplně ignoruje charakter okolní zástavby. c) Dům je také výrazně vyšší než zástavba v okolí, přičemž investor nesmyslně tvrdí opak. d) Předložená dokumentace obsahuje zásadní chyby (ve prospěch investora), které projekt ukazují jako přijatelnější než je. Např. na vizualizaci, která ukazuje pohled na dům v širším kontextu okolní zástavby je z navrhovaného domu vidět jenom asi polovina (!) toho co by mělo být vidět. e) Památkáři v prosinci 2007 doporučovali snížení budovy, od února 2008 je ale budova přijatelná bez připomínek. Mezi tím se projekt nezměnil a otázka je na základě čeho jejich stanovisko vzniklo, protože stručný popis budovy v textu stanoviska zjevně neodpovídá projektu. f) Dům poškodí sousední budovu školy, protože po jeho případné výstavbě nebude v části učeben vyhovující osvětlení... Je toho poměrně dost a všechny zmíněné věci jsou doložitelné. Pokud máte zájem, mohu Vám třeba mailem poslat dokument s připomínkami, které jsme předložili v územním řízení.


Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:
Vložením komentáře zde i u jakéhokoliv článku na Kauze 5 vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán. Mohou být smazány nebo upraveny všechny příspěvky, které obsahují hrubé urážky, vulgární výrazy, pomluvy, výhružky a agresivní provokace, hanobí rasy, národy a přesvědčení jednotlivců či skupin a odporují zákonům ČR. Redakce si dále vyhrazuje zároveň právo smazat příspěvek, ve kterém jeho autor zveřejní neplacenou komerční reklamu. Diskusní příspěvky vyjadřují názor pouze jejich pisatelů a nemusí vyjadřovat stanovisko redakce. Redakce za jejich obsah nenese jakoukoliv zodpovědnost.
Zároveň dnem 1. dubna 2009 nabyl účinnosti zákon č. 52/2009 Sb., který upravuje především zákaz zveřejňování informací umožňujících zjištění totožnosti obětí trestných činů, pokud jsou mladší 18 let nebo i starší, pokud se staly obětí některého zákonem uvedených trestných činů. Proto případná sankce bude dopadat přímo na ně. Pokud redakce bude upozorněna nebo sama zjistí, že k porušení zákazu dle citovaného zákona došlo, příspěvek smaže.

Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

28% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (89)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5