Věci veřejné předaly petici za odvolání starosty Prahy 5 Milana Jančíka

20.7.2009 13:59

Co mi plyne z diskuse

15.8.2009 01:11 vložil Pražan odjinud  IP: 213.220.235.164

Tak to tady nějakou dobu pozoruji a jenom jsem čekal, kdo se jak odkope, abych pochopil, za koho kope. Jako první vyslal zřetelný signál Kája, když napsal: „Takže radím volit osvědčenou jistotu v podobě lidí,kteří již dnes bojují proti Jančíkovi a osvědčili se. Pak je šance,že získají většinu a Jančíka a spol. pošlou tam kam patří. Jenom by neměli být naivní a neměli by se spojovat s nedůvěryhodnými osobami, které mohou novou opozici oslabit a roztříštit (třeba VV).“ Takže jasně odtud fouká vítr: Věci veřejné znervóznily zejména příznivce tzv. opozice v ODS, protože si tito příznivci uvědomují, že VV mají evidentně na víc než ona opozice, jejíž působení jako opozice bylo zcela neúčinné. Občas jsem si přečetl záznamy z jednání zastupitelstva – Cimrman by jásal, a to i nad opozicí – jediný, koho projev měl hlavu a patu býval zástupce komunistů. Takže opozice ODS nic moc. To možná už spíš ti „nedůvěryhodní“ zelení, kteří aspoň občas čeřili hladinu.
K VV jenom pár poznámek: Znám je z P1 od samého počátku – je to pokud vím dnes jediná strana, která se bez jakéhokoliv zázemí vypracovala od nuly až do zastupitelstva. A vím i jak: Její členové měli nápady, jak oslovovat lidi, sloužili ve svém volném čase všem potřebným, prostě, provozovali politiku tak, jak by si ji většina lidí představovala. Je také jasné, že formálně je politika VV blízká deklarované politice ODS, potíž je však v tom, že pro ODS jsou to už jenom prázdné fráze. Jinak ty spekulace o propojení s VV, vazbách, atd. bez doložení konkrétními informacemi, cítím jenom jako snahu rozlet VV přibrzdit. Pro mne jsou všechny čtyři vládní strany nedůvěryhodné, a i když v každé znám i slušné lidi, tak nevěřím, že tito budou mít šanci, dokud jim nedají voliči tak na frak, že se z toho nejméně ty čtyři roky budou vylízávat. Nakonec bych doporučil k přečtení na sesterské Kauze3: http://www.kauza3.cz/Zaujalo-nas/nekolik-vet-2009.html

Reaguj


Re: Co mi plyne z diskuse

17.8.2009 19:29 vložil Datel  IP: 88.101.20.220

Pražane odjinud, ten článek na Kauze3 jsem si přečetl a je v něm hodně pravdy o tom kam jsme se po 20 letech posunuli. Článek končí větou :,,Připravujeme si dnes odpověď pro naše děti?" - no já bych k tomu i dodal, že to jsou právě naše děti, které bychom měli vést k tomu, aby se zajímaly o věci veřejné kolem sebe a také, že chodit k volbám je důkaz odpovědnosti nejen k sobě ale i ke společnosti, které jsou součástí.
Co se však týče vašich postřehů o opozici na Praze 5, tak nemáte pravdu, čtu také zápisy a dokonce na ta jednání zastupitelstva i zajdu a kromě toho "zástupce komunistů" - jak jste to napsal vy, tam jsou další opo.zastupitelé jejichž projev má hlavu a patu, např. když se projednává rozpočet nebo výsledky hospodaření, dávají propracované interpelace atp. a nenechají se starostou Jančíkem zastrašovat. A já je i obdivuji, že po skoro 3 letech od zvolení jsou stále aktivní a Jančíkovce nenechají v klidu.

Reaguj


Re: Re: Co mi plyne z diskuse

19.8.2009 20:03 vložil BuBu  IP: 87.234.216.27

Veci verejne jsou dnes uz natolik pruhledne, ze neni o cem premyslet. A jestli jeste nekdo vaha a mysli si, ze je to slusna strana, tak se musi skutecne vzpamatovat. Kauza s prazskymi pamatkami spravovanymi PIS a predanymi podivne firme spojene s Klasnovou a propojene s Richtrem a Bemem je toho dokladem. Opozice na Praze 5 je take jasna, ale v zadnem pripade by to nemohla byt strana VV s Vejmelkou, ktery slouzil do roztrhani tela Jancikovi.

Reaguj


Re: Re: Re: Co mi plyne z diskuse

19.8.2009 23:12 vložil Pražan odjinud  IP: 213.220.235.164

Nevím pane BuBu, jaké máte Vy informace o těch památkách, já vím akorát z médií, že magistrát už delší dobu uvažoval o zadání správy památek soukomému subjektu. Pokud vím, našel se pouze jeden zájemce, ona bezpečnostní agentura a pokud vím, má smlouvu na jeden rok s tím, že má městu odvádět o nějaký ten milion víc, než odváděla PIS. Po roce se má tento způsob správy vyhodnotit a rozhodnout, co bude dál. To je zhruba, co o tom vím já a marně pátrám, v čem by mohly být vinny VV, když ani v zastupitelstvu P1 nemají většinu, aby si něco prosadily ve svůj prospěch. Takže uvítám, a možná nejenom já, když napíšete, v čem je v těchto souvislostech strana VV neslušná. Pokud jde o p. Vejmelku, můžu vycházet jenom z toho, co tady sám napsal, a to nikdo nezpochybnil, a z toho mi neplyne, že by nějak do roztrhání těla sloužil Jančíkovi. Ale opět, možná toho víte víc než já, a tak by bylo užřitečné podělit se o vědomosti i s námi ostatními.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Co mi plyne z diskuse

23.8.2009 11:41 vložil BuBu  IP: 88.102.155.112

Vidím, že to nemá cenu dále něco vysvětlovat. Zpráv v médiích o různých podivných propojeních a o aktérech VV už bylo tolik, že to i průměrně inteligentnímu člověku musí stačit. To, že to nestačí, způsobilo asi u většiny občanů, kteří absolvovali školu za minulého režimu to že minulý režim přísně dbal na to, aby nikdo nebyl schopen logicky uvažovat a dedukovat. To by režimu bylo přece velice uškodilo. A ono je to bohužel dodnes patrné a nyní to škodí daleko víc.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Co mi plyne z diskuse

17.8.2010 12:03 vložil Fanda  IP: 89.250.242.18

No já p. Vejmelku trochu znám - a že by byl pro Mejlu, může asi napsat jen okresní tajemník sŤOPky, aby poškodil jeho i VV. Pravda je přesně opačná - do roztrhání těla bojoval proti Mejlovi na radnici i proti jeho věrným chapadlům tamtéž. Vedoucí odboru byl jen do té doby, než veleslavné zastupitelstvo vybralo jako prvního radního Mejlu - proti jasné vůli voličů. V té době se počítalo s Horákem na starostu, leč ten patrně vydírán Mejlou udělal veletoč a podrazil své podporovatele...

Reaguj


Re: Re: Re: Co mi plyne z diskuse

21.8.2009 22:41 vložil Pražan odjinud  IP: 213.220.235.164

Ještě něco (nejenom) pro BuBu:
http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/praha_veze20090820.html

Reaguj


Re: Re: Co mi plyne z diskuse

19.8.2009 23:02 vložil Pražan odjinud  IP: 213.220.235.164

Já jsem pane Datle neměl ani v nejmenším v úmyslu nějak snižovat prospěšnost působení opozice - zaplať Pán Bůh byť za jediný hlas proti levárnám. Reagoval jsem spíše na vyjádření Káji a jeho víru, že kdyby slušní získali většinu v ODS, múže se něco změnit. Problém vidím v tom, že voliči nedokáží z těch "neslušných" udělat slušné a těch "neslušných" je evidentně v ODS na P5 většina. protože ti "slušní" si s nimi nedokázali demokratickými metodami poradit. Čili jednoduché počty - pokud mají "neslušní" většinu, jiná cesta, než že budou smeteni všichni, není. Můžete napsat aspoň jediný důvod, proč, když "neslušným" pořád vše vychází, by se měli najednou stát slušnými?

Reaguj


Re: Re: Re: Co mi plyne z diskuse

20.8.2009 11:40 vložil Datel  IP: 88.101.20.220

Tak s tím, co jste odpověděl mohu jen souhlasit Pražane odjinud. "Neslušní", jak jste je nazval se dle mého názoru slušnými nestanou, za prvé mají příliš mnoho másla na hlavě a tak se vždy najde v jejich řadách někdo, kdo jim to rychle připomene a oni se ze strachu budou držet těch, kteří to na ně vědí, tyhle totalitní metody používají právě lidé typu Jančíka, Béma, Paroubka...., za druhé oni si snad ani nemyslí, že jsou "neslušní", berou to, že je to v naší společnosti ten normál a podle toho se zařídili. Na ty slušné se pak dívají jako na blázny a považují je za naivky. Tohle je to co v dnešní společnosti skutečně převažuje. Proto si myslím, že i ti kteří je volí se stotožňují s tím "normálem". Bohužel.

Reaguj


Re: Co mi plyne z diskuse

24.8.2009 13:58 vložil Kája  IP: 88.86.126.86

Pražane odjinud,Vaše dedukce jsou vadné.S ODS nemám nic společného,ani s žádnou jinou partají.Pouze jako občan bych si přál,aby se situace na Praze 5 konečně změnila k lepšímu.A musím opakovat,že oněch několik zastupitelů, kteří se snaží o nápravu s vědomím,že stejně nic nezmohou,zasluhují velké uznání.Vůbec nechápu,proč byste sázel na politickou sílu (VV),která zatím neučinila vůbec nic pro nápravu hnusného stavu v Praze 5 a nehodláte podpořit lidi,kteří již zcela konkrétní soustavnou činností osvědčili vůli po změně na Praze 5!!! A pokud si myslíte,že působení opozice je neúčinné,tak se zamyslete nad tím,proč asi,když nemohou nic prosadit.Vůbec nic.A skládat naděje ve VV,o nichž se napsalo již dosti na to,aby je nikdo nevolil,to je velmi nebezpečná naivita.Bohužel jako Vy uvažuje v Praze řada lidí a pak to podle toho dopadá:Jančíka se nezbavíme a Béma taky ne.Pak si ovšem stěžujte jen a jen sám na sebe,že nejste schopen odlišit slušnost od lží.Nepropaguji zde žádnou stranu,je mi jedno,jestli zvítězí ty nebo ty,ale není mi jedno,jestli jsou slušní nebo nejsou.To je pro mne jediné kritérium v tomto postbolševickém státě,kde vládne převlečená komunistická nomeklatura a to v téměř ve všech partajích.Ale ne v úplně všech,ikdyž se stále snaží ovládnout je všechny.Najít slušného člověka v politice je již téměř nemožné.Ale jednotlivci tam jsou a ty je třeba volit.

Reaguj


Re: Re: Co mi plyne z diskuse

24.8.2009 23:33 vložil Pražan odjinud  IP: 213.220.235.164

S Vašimi vývody můžu celkem souhlasit - kam se podíváte, stojí to za prd. Jenomže jste mi nesdělil, jak chcete dosáhnout, aby právě ti Vaši preferovaní měli šanci něco změnit, pokud se nepoloží celá prohnilá partaj? Proto vidím jednu ze šancí ve VV (netvrdím, že je jediná,ale je to šance). A že nedokázali zatím nic na P5 - řekněte mi, odkdy tam působí a za jakých podmínek? Myslím, že ta procenta získaná dosud ve volbách není špatným nástupem. A když porovnáte výsledek, není vlastně o nic menší než výsledek opozice, která má aspoň tu šanci být u toho. A jenom nakonec, ani Vy ani BuBu jste mi nenapsali o těch "špatnostech" VV, a já bych je opravdu rád znal. Jinak je to pořád na úrovni "všeobecně se ví, že Země je rovná deska".

Reaguj


Re: Re: Re: Co mi plyne z diskuse

26.8.2009 11:01 vložil Kája  IP: 88.86.126.86

Pražane odjinud:V poslední době bylo toho v tisku napsáno o VV velmi mnoho,o jejich propojení na pochybné podnikatelské struktury atd.atd.Nejde o novinářské výmysly,ale o věrohodné skutečnosti.Přečtěte si to.Odkazy najdete i v této diskusi.Psát o tom znovu je nadbytečné.Co se týče paní Illnerové,šlo o mimořádně s l u š n o u a vzdělanou dámu,kterou bylo nutno podpořit.Vysvětlení VV o tom,proč ji nepodpořili a postavili paní Hakenovou,může uvěřit tak někdo s vychozenými pěti obecnými.Nejsme přeci jen takoví hlupáci,abychom to spokli.Kdyby zde byla skutečná a dobrá vůle,tak se podpořila paní Illnerová všemi politickými skupinami a netříštily se síly.Každý musel vědět,že tříštění sil povede k vítězství Škalouda.Pokud toto ve VV nevěděli(a já něvěřím,že to byla jen hloupost),pak jsou tak naivní,že nechápu,co dělají v politice.Ale naivita to není,je to primitivně promyšlené,prostě řízená opozice.Přiznám se,že mně to už nebaví,"vyučovat" zde takové banality,které by měl vědět a pochopit každý volič.

Reaguj


Re: Re: Co mi plyne z diskuse

25.8.2009 09:01 vložil Datel  IP: 88.101.20.220

Jen bych rád i připoměl, že to byla právě VV, která pomohla ODSce, aby se do senátu dostal znovu Škaloud, když VV ignorovala a nepodpořila profesorku Illnerovou, ale rozhodla se rozmnělnit hlasy tím, že si postavila svou kandidátku Hakenovou. Proč??? A přitom to lidé ve VV věděli od některých opozičních zastupitelů na Praze 5, že je třeba zabránit Škaloudovi se opět dostat do senátu, člověku který škodí Praze 5 už tolik let, Proto jsou pro mně podezřelí a nemohl bych je volit. Kája má pravdu, jsou tu v Praze 5 i slušní a ty je třeba volit.

Reaguj


Re: Re: Re: Co mi plyne z diskuse

25.8.2009 18:08 vložil Jiří Vejmelka  IP: 81.0.252.251

Když Věci veřejné představily Marii Hakenovou jako svou kandidátku do senátu na tiskové konferenci, nikdo z nás nevěděl o kandidatuře paní Illnerové za Stranu zelených. Věřili jsme, že Marie Hakenová může M. Škalouda porazit.Se Škaloudem jsem byl cca 9 let v místním sdružení ODS Košíře-Motol a nepotřeboval jsem, aby mi opoziční zastupitelé o M.Škaloudovi cokoliv říkali.

Reaguj


Re: Co mi plyne z diskuse

11.8.2010 20:57 vložil Drobeček  IP: 88.146.13.1

Věci veřejné, TO ANI NÁHODOU!!!
To co předvádějí poslední dobou je prostě dokonalý podvod na své voliče.
Lžou, nedodržují své sliby, porušují předpisy a vyhlášky, chovají se jak největší korytáři.
Jak si vysvětlíte kandidaturu televizní hvězdy "TÝTÝ Radka Johna" na radnici Prahy 5 jako zastupitele?
Tento SUPERMAN totiž stíhá: Ministra, místopředsedu vlády, poslance parlamentu, předsedu strany a k tomu všemu chce odpovědně a plně pracovat na radnici jako zastupitel pro Prahu 5. A to i přes jeho ujištění, že poslanci za VV NEBUDOU kandidovat do místních zastupitelstev. Tak nám pán John pěkně LŽE jak když tiskne. Tato strana má možná pár slušných lidí (viz poslanec Stanislav HUML), ale jako celek je NEDŮVĚRYHODNÁ z pochybným podnikatelským vedením. Vládu podnikatelů v podání ODS a Jančíkovců jsme tu už měli.

Reaguj


Re: Re: Co mi plyne z diskuse

13.8.2010 01:22 vložil Pražan odjinud  IP: 213.220.235.164

S odstupem času ( a ne tak dlouhého) musím konstatovat, že VV nabraly směr, kerý se mi už moc nelíbí. Znal jsem je "od plenek", kdy jsem jejich aktivity bral za své - doufal jsem, že v tomto zaměření vyrostou do silné celostátní strany. Bohužel s růstem jejich popularity na sebe začaly nabalovat "standard", který je nyní řadí už k těm jiným strukturám, které tady působí. Nevím, jestli se tomu dalo zabránit, skoro bych řekl že ne, protože bez peněz se tady nikdo neprotlačí - a jak se začnou nabalovat peníze, je to v háji. U VV je navíc paradoxem, že se "vytáhly" díky Johnovi, kterému zdá se moc zachutnala až moc, a to není dobře. Pořád je tam ale něco slušných lidí, ale mám obavy, že budou dříve nebo později převálcováni nebo znechuceně odejdou, jako např. zde:http://www.vecicernosicke.cz/doc/zpravodaj/2010-06.pdf

Reaguj


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5