Praha 5 trvá na výpovědi Projektu Šance z bývalé školky

23.4.2008

Praha 5 trvá na výpovědi Projektu Šance z bývalé školky edení radnice Prahy 5 trvá na výpovědi sdružení Projekt Šance z budovy bývalé mateřské školy v Nepomucké ulici navzdory tomu, že za ně dopisem intervenovala i ministryně Džamila Stehlíková (Strana zelených). Podle radních objekt ani po několika letech neslouží k účelu, k němuž byl pronajat, řekl dnes novinářům starosta Milan Jančík (ODS). Sdružení se stará o sexuálně zneužívané děti a oběti obchodování s lidmi a chtělo objekt přestavět. Radní o tom ale nechtějí ani slyšet. Stejně tak v minulosti odmítli sdružení změnit nájemní smlouvu z doby neurčité s tříměsíční výpovědní lhůtou na dobu určitou do roku 2050. Zdůvodňují to tím, že budova je záloha pro opětovné zřízení mateřské školy, pokud by v Praze 5 vzrostl počet dětí.

    "Názor městské části zůstává neměnný, ať by se stalo cokoli," zdůraznil starosta. Nechápe, proč se za sdružení přimlouvala ministryně Stehlíková. "O jiné sociální projekty v městské části se nikdy nezajímala," podotkl.
    Radní Lucie Vávrová (ODS) poznamenala, že dva až tři roky neví o činnosti sdružení vůbec nic. Už v době, kdy radnice nesouhlasila s přestavbou bývalé školky, měl Projekt Šance hledat jiné prostory. "Pokud berou své velké plány vážně, doufám, že prostory nebo pozemek najdou," uvedla radní.
    Postup radnice se nelíbí opozičním zastupitelům. "Rada starosty Milana Jančíka (ODS) bez náhrady dává výpověď a komplikuje život další neziskové organizaci," řekl již dříve ČTK Ondřej Velek (Strana zelených). Je symbolické, že o Projektu Šance se nezmiňuje nový radniční dokument o sociálních službách a že sdružení nedostalo v minulých letech na rozdíl od jiných organizací žádnou podporu, dodal.
    Jančík uvedl, že když se byl v minulosti v budově podívat, byla v několika případech zavřená. Když se dostal dovnitř, prý "se zhrozil, v jakém prostředí měl být projekt realizován". "Uvnitř jsme našli něco, co se nedá popsat," zdůraznil starosta.
    Zástupci vedení radnice zdůrazňují, že objekt rozhodně prodávat nechtějí. Před tím, než se pro něj bude hledat nové využití, se musí opravit aspoň do stavu, v jakém byl na počátku pronájmu, dodala Vávrová.
    Sdružení přitom bude v bývalé školce slavnostně otvírat příští týden pracovní terapeutickou dílnu. Na pozvánce slibuje, že přijdou mezi jinými Stehlíková a ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové Milena Černá.

Autor: ČTK   |   Sekce: Občanské aktivity   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5