Velryba Jančík

21.9.2008

Velryba JančíkPokud platí, že ryba smrdí od hlavy, pak vedení radnice Prahy 5 je doslova velrybou. Vrcholem dlouholeté arogance moci a pohrdání zájmy občanů páté městské části se stalo jednání 13. zastupitelstva MČ Prahy 5. Na něm totiž odvolala koalice části ODS/ČSSD/ED ovládaná starostou Milanem Jančíkem z funkce předsedy Kontrolního výboru opozičního zastupitele Ing. Ondřeje Velka ze Strany zelených. Důvod? Oficiálně kvůli problémům v Kontrolním výboru. Ve skutečnosti šlo o to, že Kontrolní výbor pod vedením Ing. Velka šlapal partičce kolem Milana Jančíka nepříjemně na paty, prošetřoval nezákonnosti a pošlapávání demokracie - tudíž se stal nepohodlným. Zejména před blížícími se volbami.

Koho jste vlastně starostou, Milane Jančíku? Možná svých věrných z toho správného křídla ODS. Možná svých kamarádů, kteří těží z Vaší podpory a bohatě dotovaných zakázek. Možná několika členům úzkého vedení ODS, kteří nad Vámi drží ochrannou ruku. Ale obyvatel Prahy 5 určitě ne! Vyzývám Vás proto – odstupte z funkce! Děláte nám hanbu!

Ano, za starostování Milana Jančíka byl dokončen dlouhé roky plánovaný projekt tramvajové trati na Barrandov. Ano, starosta si vyvzdoroval zrod aquaparku na Barrandově. Ano, Smíchov se proměnil k nepoznání od minulosti. To jsou pomníky, které pana Jančíka zřejmě přežijí. Proti tomu ale položme rušení mateřských školek a volnočasových center pro mládež, které starosta dlouhodobě prosazuje, jeho arogantní chování k občanům, rozdělení radnice na „dobrou“  a „špatnou“ stranu ODS, naprostou neprůhlednost kompetenčních i finančních toků samosprávy pod Jančíkovým vedením, nepochopitelné návrhy na zastavění posledních volných zelených ploch v Praze 5...

Je trestuhodné, že proti zájmům veřejnosti, ale za zájmy Milana Jančíka, se veřejně staví i kandidát ODS do Senátu – někdejší starosta a současný senátor Miroslav Škaloud. Nestydí se zapojit do špinavých her Jančíkova vedení a podporuje pošlapávání základních principů demokracie. Takový kandidát si nezaslouží důvěru veřejnosti, ať se zaštiťuje jakými chce líbivými hesly. Takový člověk nesmí zastupovat Prahu 5 v Senátu.

Je nezbytné omezit stranickost Senátu tak, aby se horní komora našeho Parlamentu stala odbornou základnou v legislativním procesu, nikoliv jen spolehlivým garantem prosazení stranických zájmů.

Jako kandidátka do Senátu za volební obvod 21 Vám slibuji, že budu vždy hájit Vaše zájmy, nikoli zájmy úzké skupiny mocných. Mým hlavním tématem je pomoc rodinám. Slibuji Vám, že udělám všechno pro to, abychom se zbavili té části současného vedení radnice, která rodinami žijícími v Praze 5 pohrdá a ignoruje je. Kandiduji do Senátu i za Vaši rodinu!

 Mgr. Klára Rulíková

Ředitelka NNO a kandidátka do Senátu (volební obvod 21-MČ Praha 5)

Autor: Klára Rulíková   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Odvolání greenhorna FrantaLpidlivočko 24.9.2008 14:17
Re: Odvolání greenhorna Petruska 25.9.2008 16:11
Re: Odvolání greenhorna Kočka 17.10.2008 11:41

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5