Na smíchovské radnici se rozpadá koalice

10.4.2009

Na smíchovské radnici se rozpadá koaliceLidové noviny: Protestní petici za odvolání starosty Prahy 5 Milana Jančíka (ODS) rozšiřují v těchto dnech členové politické strany Věci veřejné. Pokud se pod ni podepíše více než 400 obyvatel Prahy 5, pokusí se ve spolupráci s opozicí Jančíka na některém z nejbližších zastupitelstev městské části odvolat.

"To, co se v poslední době děje na radnici Prahy 5, je skandální. Nejdřív musela nátlakovým praktikám čelit opozice, teď už jsou to i zástupci koalice," popsal manažer strany pro Prahu 5 Jiří Vejmelka.
Reagoval tak na poslední smíchovskou kauzu, kdy Jančík vyzval radního Michala Tučka (SNK-ED) k rezignaci a zřejmě na něj podá trestní oznámení. Je to reakce na Tučkovo tvrzení, že ho někdo "špehoval" skrze speciální program nalezený v jeho pracovním počítači. Kauza způsobí rozpad koalice na Praze 5. "Je to hrubé porušení koaliční smlouvy. My ji vypovíme," řekl Tuček. Rovněž on chce podat trestní oznámení. Je přesvědčený, že v pozadí je jeho snaha zřídit na smíchovské radnici protikorupční program. Funkci radního nesloží, ale předpokládá, že ho zastupitelstvo odvolá.
Podobnou aféru řešila smíchovská radnice už v červnu roku 2004. Tehdy pracovníci specializované firmy našli odposlouchávací zařízení v Jančíkově kanceláři i voze a v zasedací místnosti rady. Policie pachatele nenašla.
 

Petice je ke stažení ZDE

 

Autor: Lidové noviny   |   Sekce: Jančík a jeho parta   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5