Úprava Zborovské, dějství třetí

25.2.2008

Úprava Zborovské, dějství třetíPředstavitelé radnice Prahy 5 opět, už potřetí posunuli termín rekonstrukce Zborovské ulice. Tentokrát na jaro letošního roku.

Původně se vše mělo stihnout do konce roku 2006, viz www.prazskapetka.cz, ale v předvolebním shonu radnice zapomněla na stanovisko památkářů. Ale proč si dělat těžkou hlavu, Před volabmi je přece možné slíbit vše....

Ještě na jaře minulého roku tehdejší mluvčí radnice Šlajs prohlašoval, že všechna povolení už radnice má, ale s úpravami se musí počkat až skončí vegetační období.   

Na podzim starosta Jančík  o úpravách Zborovské už hovoří v přítomém čase: 
"Přes úředního šimla, administrativní kroky a mnohá jednání s památkáři se v těchto dnech začíná měnit ulice Zborovská," prohlašoval Jančík v úvodníku Pražské pětky.

Od té doby uběhly další čtyři měsíce a navzdory mírné zimě, auta Zborovskou stále proudí ve dvou pruzích. Jako důvod uvádí Jančík opět addministrativní komplikace: "Zpoždění akce vzniklo kvůli dodatečným požadavkům magistrátu i památkářů." 

Je tento poslední termín reálný? Vzhledem k pravděpodobnému posunutí vegetačního období v důsledku dvacetistupňových únorových teplot, můžeme o jeho reálnosti upřímně pochybovat.

Autor: Kubikus   |   Sekce: Doprava   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5