Obecná diskuse ke kauzám v Praze 5

1.11.2007 01:00

O radnici Prahy 5 - kamarádíčci a darmojedi 3

7.5.2016 18:49 vložil Pepa  IP: 37.188.236.87

O radnici Prahy 5 - kamarádíčci a darmojedi 3
Kde jsou všude kamarádíčkové a darmojedi na radnici? Stačí sledovat organizační strukturu úřadu. Tak třeba, některá oddělení vedou lidé
s vysokoškolským titulem /často v důchodovém věku/ a v oddělení mají 1 - 2 pracovníky, někdy také žádného. Např. po reorganizaci, která má prý přinést úspory, má Oddělení stavebně-technické dva vedoucí, jednoho /pan MP bez titulu/ pověřeného vedením oddělení a druhého vedoucího /tedy podvedoucího na teplém místečku/, na rozdíl od pověřeného vedoucího, tento je s vysokoškolským titulem /ing. PK/.
Další možností je zaměstnat kamarádíčky na pozici, kde by ve skutečnosti bylo výhodnější objednavat na určitý úkol specializovanou firmu. Např. na Oddělení informačních a komunikačních technologií jsou zaměstnáni referenti V.Z. a P.K. , od nich prý pochází informace, že chodí se skorotajemníkem J.L. hrát fotbálek. Proto je jistě nutné, aby měli teplé místečko i kdyby mzdové náklady přesahovaly cenu služby od renomované firmy.
JM
Ps. O kom víte Vy, že je takto obdobně umístěn na úřadu Prahy ! Zveřejněte to. Já o pár dalších vím.

Reaguj


Re: O radnici Prahy 5 - kamarádíčci a darmojedi 3

13.5.2016 23:55 vložil Josef  IP: 88.102.113.101

Sláva, již "architekti" reorganizace přišli na ten nesmyl s oddělením se dvěma vedoucími.
Ing. PK již není podvedoucí, ale má teplé referentské místečko a jeho nadřízenýmje pan MP , bez titulu (velí ingovi). Pan MP je pověřený
vedením OST, je to další z řady vedoucích, bez výběrového řízení. Pro tyhle a podobné kamarádíčky jsou propouštěni i letití zaměstnanci i když bylo hlásáno, že při reorganizaci se nebudou propouštět zaměstnaci. Řada pracovníků byla odejita "dohodou". Podívejte se na:
www.praha5.cz/cs/organizace/24655-ostatni ,
tam prvních sedm lidí v tabulce je ve výpovědní lhůtě. Reorganizační duo starosta a skorotajemník se nestydí propustit i pracovníky ze změněnou pracovní schopností včetně ZTP/P , ačkoli za to bude úřad platit finanční sankce. Nejde to z jejich kapsy tak co. Na stránkách úřadu pak napíšou oslavné články o šetření a vyrovnaném rozpočtu a mají vystaráno.

Reaguj


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5