Na radnici Prahy 5 policie zabavovala dokumenty

27.11.2007

MF Dnes: Starosta Prahy 5 Milan Jančík má patrně další vážný problém. Na radnici páté městské části totiž podle dobře informovaného zdroje včera celý den úřadovala policie. Ta zde údajně zabavovala dokumenty týkající se fungování Agentury Praha 5, která pro městskou část za sporných podmínek vymáhá dlužné nájemné. "Policisté zabavovali nejrůznější dokumenty na bytovém odboru a také v kanceláři tajemníka úřadu," řekl MF DNES zdroj.

Informaci potvrdila i mluvčí protikorupční policie Alena Vokráčková. "Ano, je to pravda, policie na radnici byla, v tuto chvíli vám ale k tomuto případu nemohu říci nic bližšího," sdělila mluvčí.
Vyjádření starosty Jančíka se nepodařilo získat, včera večer totiž nezvedal žádný ze svých mobilních telefonů. Potvrdit informace o policejní razii však nechtěl ani místostarosta Lukáš Herold, prý o tom, že by na radnici včera byla policie a zabavovala dokumenty, vůbec nic neví.
"Já o ničem skutečně nevím. Jestli někde byla policie, vám nemůžu potvrdit ani vyvrátit, úřad je velký a já nemůžu o všem vědět," řekl včera Herold.
O zabavování dokumentů policií prý neví nic ani mluvčí radnice Jan Šlajs, vedoucí ekonomického odboru Zdeněk Pechar pak beze slova rovnou zavěsil telefon.
Podle zdroje však radnice mlčí o policejní razii zcela záměrně. Starosta Milan Jančík totiž údajně chce, aby radnice neprodleně vypověděla Agentuře Praha 5 všechny tři smlouvy, které s ní on sám jménem úřadu uzavřel. Prý se tak chce zbavit všech problémů spojených s fungováním této agentury.
Podle kritiků jsou podmínky smluv pro radnici nevýhodné a ta přichází o miliony korun. Agentura nejenže dala radnici z vybraného nájemného minimum peněz, ale navíc si za své služby bere místo obvyklých deseti procent čtyřicet.
Dalším sporným faktem v této kauze je, že smlouvy s agenturou podepsal sám starosta, aniž by je nechal předložit zastupitelstvu ke schválení.

Autor: Redakce   |   Sekce: Agentura Praha5   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5